Steam'e PlayStation güncellemesi geldi!

Steam’e PlayStation güncellemesi geldi!

PC oyuncularına yönelik dijital görüntü oyun dağıtım platformu Steam, Valve Corporation tarafından geliştirildi. Geniş bir oyun kütüphanesine erişim imkanı sunuyor. Dikkat alımlı bir biçimde, Sony de kimi PlayStation özel oyunlarını Steam üzerinden sunuyor. Valve’a nazaran, 2023 yılında PC’de oyun oynayan konsol kumandası kullanıcılarının sayısı 2019’a nazaran üç katına çıktı. Görüntü oyun platformu esasen Xbox kumandalarını destekliyordu lakin, PlayStation kumandası sahiplerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat bugün bu durum değişiyor zira Steam, bir güncelleme alıyor.

En son Steam güncellemesi, PlayStation’ın DualSense ve DualShock kumandalarına sahip olanlara, bu kumandaları tam destekleyen oyunları bulma imkanı sağlayacak. Bu, PC’de PlayStation kumandalarıyla oyun oynamayı daha erişilebilir ve kolay hale getirecek. Ayrıyeten, güncelleme platformda gezinmeyi kolaylaştıran değişiklikler ve iyileştirmeler de getiriyor.

Steam’e PlayStation güncellemesi geldi!

Steam, kullanıcıların Xbox, DualSense, DualShock yahut hepsini kapsayan oyunları kumanda tipine nazaran aramalarına imkan tanıyan özel bir Kontrolör-Merkezi sayfasını güncelledi. Tıpkı filtreler, oyun ararken Arama kısmına de eklendi. Kütüphane sayfası da kullanıcıların kendi oyunlarını destekledikleri kumanda çeşidine nazaran filtrelemelerine imkan tanıyacak. Valve, her oyun için mağaza sayfalarını da güncelledi ve bu sayfalarda oyunun oynanabilmesi için uyumlu kumandaları gösterecek. Oyunun tam yahut kısmi kumanda dayanağına sahip olup olmadığını da belirtecek.

Steam, tam kumanda takviyesinin, bir kullanıcının kumanda ile yapmasını beklediği çabucak hemen tüm yaygın hareketleri ve etkileşimleri yapabilmesi manasına geldiğini ayrıntılandırıyor. Başka yandan, kısmi kumanda dayanağı, oyunun yanlış bir düğme simgesi gösterebileceği manasına geliyor.

Steam’in en son güncellemesi, PC oyuncularının PlayStation kumandalarını destekleyen oyunları keşfetmelerine yardımcı olmayı hedefliyor ve bu, oyuncular için memnuniyet verici bir gelişme.