Spotify 2023 yılında en çok dinlenen müzikleri açıkladı! Dorukta sürpriz yok!

Spotify 2023 yılında en çok dinlenen müzikleri açıkladı! Dorukta sürpriz yok!

Dijital müzik platformu Spotify, 2023 yılında Türkiye’de ve dünyada en çok dinlenen müzikleri açıkladı. Buna nazaran 2023’te Türkiye’nin en çok dinlenen müziği “Aşkın Olayım” oldu. Simge tarafından seslendirilen modül 2018 yılında çıkmış olmasına karşın bu sene patlama yaptı. Bunun sebebi ise müziğin Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Mauro Icardi ile özdeşleşmiş olması. Bildiğiniz üzere Icardi her gol attığında statta çalan müzik “Aşkın Olayım” oluyor. Bu da modülün popülerliğini kısa müddette arttırdı ve bilhassa Galatasaraylı taraftarlar tarafından benimsenmesini sağladı.

2023 yılında Türkiye’de en çok dinlenen sanatçı ise Semicenk oldu. Kısa müddet içerisinde birbirinden hit modüller çıkartan Semicenk, bu müzikleri tanınan isimlerle düet yaparak süsledi ve yıla damga vurmayı başardı. Bu alanda Semicenk’i takip eden isimler ise UZI ve Sezen Aksu oldu.

2023’te dünya genelinde en çok dinlenen isim ise beklendiği üzere Taylor Swift oldu. Onu Bad Bunny ve The Weeknd takip etti. Spotify tarafından açıklanan listelerin tamamına çabucak aşağıdan göz atabilirsiniz.

2023’te Türkiye’de en çok dinlenen sanatkarlar:

Semicenk

UZI

Sezen Aksu

Motive

Lvbel C5

BLOK3

çakal

Mabel Matiz

Emir Can İğrek

Ezhel

2023’te Türkiye’de en çok dinlenen müzikler:

Aşkın Olayım – Simge

Yana Yana – Semicenk, Reynmen

NKBİ X YAPAMAM – Remix – Lvbel C5, Güneş