Snapchat süratli kararlar alabilmek için idare şurasını gözden çıkardı

Snapchat süratli kararlar alabilmek için idare şurasını gözden çıkardı

İşten çıkarmalar, son birkaç aydaki bir çok işten ayrılma ve konum değişikliğinin akabinde geldi. Bir şirket sözcüsü yayına, işten çıkarmaların şirketin karar alma sürecini hızlandırmayı amaçladığını, muhtemelen alt seviye çalışanlarla üst seviye yöneticiler ortasındaki şahısları ortadan çıkartmayı hedeflediğini söyledi. Bunların tıpkı vakitte şirket için maliyetleri düşürmesi de amaçlanıyor ki şirket daha sonra kaynakları “temel öncelikler” için kullanabilecek.

Kısa mühlet evvel açıklanan üçüncü çeyrek çıkar raporunda şirket, gelirinin iki çeyreklik düşüşün akabinde %5 artarak 1,19 milyar dolara yükseldiğini söyledi.

Snapchat süratli kararlar alabilmek için idare şurasını gözden çıkardı

Ancak şirketin reklam işi şimdi toparlanmadı ve yatırımcılarını, Orta Doğu’daki mevcut durum nedeniyle reklamverenlerin toplumsal medya kampanyalarına orta verdikleri konusunda uyardı. Campaign’e nazaran markalar, İsrail-Hamas savaşıyla ilgili yanlış bilgi akışı nedeniyle çeşitli toplumsal ağlarda reklam faaliyetlerini yavaşlattı.

Ancak bu işten çıkarmalar hiçbir eserle direkt irtibatlı değil ve sonuç olarak hiçbir özellik yahut teklif durdurulmayacak. Bu tıpkı vakitte şirketin geçen yıl 1.300 çalışanın işini kaybetmesine neden olan işten çıkarmalarından da çok daha küçük bir atılım. O periyotta Snap, orjinal programlarının birçoklarını iptal etmiş ve oyunlarını ve küçük uygulamalarını bakım moduna geçirmişti.