Samsung ve Huawei ortasında yeni bir rekabet başlıyor

Samsung ve Huawei ortasında yeni bir rekabet başlıyor

Akıllı telefon pazarında yalnızca tanınmış isimler olmayan Samsung ve Huawei, birebir vakitte katlanabilir telefon segmentinin de öncü oyuncuları ortasında yer alıyor. Bu iki firma, esnek ekranlı aygıtları piyasaya süren birinciler ortasındaydı. Artık ise, her iki şirketin de gelecek yıl erken bir vakitte daha uygun fiyatlı modelleri piyasaya sürebileceği görülüyor.

TrendForce raporuna nazaran, Güney Koreli ve Çinli teknoloji devleri, katlanabilir telefon tekliflerinin fiyat mahzurlarını azaltmayı planlıyor. Bu durum, eserlerini daha geniş bir kitleye ulaştırarak piyasadaki varlıklarını genişletecek. Rapora nazaran, Huawei ve Samsung 2024 yılında katlanabilir aygıtları piyasaya sürebilir.

Samsung ve Huawei ortasında yeni bir rekabet başlıyor

Samsung, orta sınıf segmenti hedefleyen yeni bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Ne yazık ki, fiyatlandırma yahut teknik özellikler üzere daha ayrıntılı bilgiler şimdi net değil. “Orta sınıf” terimi kullanıldığı için, bu aygıtın fiyatının 500 Amerikan Doları yahut daha düşük olmasını bekleyebiliriz. Bu çeşit telefonları daha uygun fiyatlı hale getirmek, bu tıp aygıtların satışlarını artıracak ve genel olarak katlanabilir telefonları popülerleştirecektir. Birçok tüketici, tipik katlanabilir telefonların premium yahut ultra premium kategoride yer alması nedeniyle bu tıp bir aygıtı satın almak isteyebilir.

Özellikle, bu durum tıpkı vakitte daha evvelki raporlarımızdan biriyle de uyumlu. Bu rapor, şirketin tanınan FE (Fan Edition) markası altında yeni bir katlanabilir telefon piyasaya sürebileceğini tez ediyor.