Oppo Reno 11 serisinin görselleri sızdırıldı

Oppo Reno 11 serisinin görselleri sızdırıldı

Oppo’nun, Çin pazarı için Reno 11 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Honor, yakın vakitte 23 Kasım’da Çin’de bir lansman aktifliği düzenleyeceğini doğruladı ve Oppo’nun Reno 11’i tıpkı gün duyurabileceği spekülasyonları yapılıyor. Beklenen lansman öncesi, kimi Çinli sızıntı uzmanları, Reno 11 serisine ilişkin resmi görünümlü görselleri paylaştı. Ayrıyeten, sızıntı uzmanı Digital Chat Station, Reno 11 ve 11 Pro’nun ekran, yonga seti ve telefoto kamerası hakkında bilgileri ortaya çıkardı.

Reno 11 serisinin tasarımı Weibo’da dolaşan birkaç görsel, Reno 11 serisinin, bu yılın başlarında duyurulan Reno 10 serisiyle birebir tasarım lisanına sahip olacağını gösteriyor. Aşağıdaki görseller, Reno 11’in eliptik kamera modülünün iki kamera halkası içereceğini gösteriyor. Üstteki halka iki kamera sensörüne sahipken, üçüncü lens ikinci kamera halkasında yer alıyor.

Oppo Reno 11 serisinin görselleri sızdırıldı

Oppo Reno 11 serisinin ana özellikleri Digital Chat Station’a nazaran, Reno 11 Pro, 1.5K çözünürlüğe sahip kavisli kenarlı bir OLED panele sahip olacak. Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti tarafından güçlendirilecek olan aygıt, Oppo Reno 10 Pro+’ı da çalıştırıyor.

Reno 11 ise Oppo Reno 10 Pro‘nun (Çin varyantı) güç kaynağı olan Dimensity 8200 yonga setiyle donatılacak. Sızıntı uzmanı, Reno 11’in ekranı hakkında özel bir bilgi vermemiş olsa da, muhtemelen Full HD+ çözünürlüğe sahip kavisli kenarlı bir OLED paneli olacak.

Sızıntı uzmanı, Reno 11 ve 11 Pro’nun kamera kurulumunun, 2x optik zoomlu 32 megapiksel IMX709 telefoto kamerayı içereceğini ekledi. Ayrıyeten, her iki telefonun da plastik bir orta çerçeveye sahip olacağı belirtiliyor.

Reno 10 serisindeki Pro+ modeli, seride periskop telefoto kameraya sahip tek telefondu. DCS, bu sefer Reno 11 Pro+ olmayacağını argüman ettiği için, Reno 11 serisinin hiçbir modelinde periskop telefoto kamera bulunmayacak.