Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6, daha büyük ekranlarla gelebilir

Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6, daha büyük ekranlarla gelebilir

Samsung’un en son jenerasyon Galaxy Z Fold 5‘i, seleflerine nazaran küçük değişiklikler sunarken, Z Flip 5 ise evvelki modellere kıyasla değerli yükseltmelerle geliyor. Markanın altıncı jenerasyon katlanabilir telefonlarına şimdi uzak olsak da, Z Fold 6 ve Flip 6 hakkında yeni bir gelişme ilgi cazip bilgiler ortaya koydu. Bu bilgiler, epeyce yanlışsız ve sağlam bir kaynak olan Display Supply Chain Consultants’tan Ross Young tarafından geldi.

Samsung, Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’nın ekran boyutlarını genişletmeyi planlıyor. DSCC’nin Young’a nazaran, her iki telefon da daha büyük iç ve dış ekran boyutlarına sahip olacak. Gelecek kuşak katlanabilir telefonun kapağındaki ekran 3.9 inç ölçecek, bu da Z Flip 5‘in 3.4 inçlik ekranından 0.5 inç daha büyük. Güney Koreli marka, özgün Galaxy Z Flip‘teki 1.1 inçlik ekranından bu yana kapağın ekran boyutunu kademeli olarak artırdı.

Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6, daha büyük ekranlarla gelebilir

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6‘nın iç ve dış ekranlarının tam boyutları şimdi açıklanmadı. Bu ekranların büyütüleceğini bekleyebiliriz. Bilgilendirmek gerekirse, Fold 6’nın 6.2 inç ve 7.6 inç iç ve dış ekranı var. Öte yandan, Z Flip 6 6.7 inç ana ekrana sahip.

Sızıntılar, Samsung’un bir sonraki jenerasyon katlanabilir telefonlarının kalınlığını azaltmayı hedeflediğini gösteriyor. Öbür bir söylenti, Galaxy Z Flip 6’da 50MP ana kameraya işaret ediyor. Young’ın en son bilgileri doğruysa, Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6, önümüzdeki yıl kıymetli değişikliklerle gelebilir.