Samsung Galaxy S21'e Android 14 güncellemesi

Samsung Galaxy S21’e Android 14 güncellemesi

Samsung, geçtiğimiz hafta Android 14 tabanlı OneUI 6.1 işletim sistemini uygun aygıtlara sunmaya başladı. Şu ana kadar bu güncelleme, beşinci jenerasyon Galaxy Z katlanabilir telefonlar, Galaxy S23 FE, Galaxy A54 ve Galaxy A345G’ye ulaştı. Artık ise Güney Koreli marka, Avrupa pazarlarındaki birkaç yıllık Galaxy S21 serisi kullanıcılarına en son yazılım güncellemesini gönderiyor. Bu akıllı telefonlar, 2021 yılında kutudan çıkarken Android 11 tabanlı OneUI 3.1 ile tanıtılmıştı. Şu anda Android 13 ile OneUI 5.1 kullanıyorlar.

Galaxy S21 serisi, OneUI 6.1 güncellemesini alıyor. Avrupa’daki birçok Galaxy S21 serisi kullanıcısı, İsviçre’den başlayarak ünitelerine Android 14 tabanlı OneUI 6.1 güncellemelerinin geldiğini bildiriyor. En son sürümün yazılım versiyonu G991BXX U9FWK2 / G991BOXM9FWK2 / G991BXXU9FWK2 formunda. Boyutu 2.28GB olduğundan, kararlı bir internet kontağı üzerinden indirilmesi öneriliyor. Güncelleme ayrıyeten Kasım güvenlik yamasını da içeriyor.

Samsung Galaxy S21’e Android 14 güncellemesi

Hangi Galaxy S21 serisi aygıtının en son güncellemeyi aldığı şimdi net değil. Bilhassa S21 serisi birkaç ay evvel OneUI 6.1 beta programındaydı. Yakında daha fazla bölgeye genişletilmesi bekleniyor. Avrupa’daki kullanıcılar, Ayarlar > Sistem Güncellemesi > İndir ve Yükle yolunu izleyerek en son yazılım sürümünü denetim edebilirler. Güncelleme için bir ikaz yoksa, Güncellemeleri Denetim Et’e dokunarak güncellemenin olup olmadığını öğrenebilirler. Şayet güncelleme hala görünmüyorsa, bu, güncellemenin evreli bir biçimde dağıtılması ve tüm aygıtlara ulaşmasının biraz vakit alabileceği manasına gelir.

Lansman sırasında Samsung, Galaxy S21 serisi için dört yıl yazılım güncellemesi kelamı vermişti. En son Android 14 tabanlı OneUI 6.1, üçüncü büyük işletim sistemi güncellemesi. Akıllı telefonların gelecek yıl Android 15’e son ve son güncellemesini de alması bekleniyor.