Samsung Galaxy A55 5G modelinin render imgeleri sızdırıldı

Samsung Galaxy A55 5G modelinin render imgeleri sızdırıldı

Akıllı telefon pazarının başkan ismi Samsung, telefon satışlarının büyük kısmını orta segmentteki modelleirne borçlu. Bu da şirketin orta düzey telefonlarına farklı bir kıymet vermesi manasına geliyor. Bilhassa de Galaxy A Serisi Samsung’un orta segmente ambargo koyan serisi olarak biliniyor.

Samsung Galaxy A55 5G modelinin render imajları sızdırıldı

Güney Koreli teknoloji devi, orta düzeye yeni bir soluk getirecek olan Galaxy A55 5G modelini yakın vakitte satışa sunmayı hedefliyor. Telefonun özellikleri şimdi net değil lakin birtakım varsayımlar var. Bu varsayımlara nazaran aygıt, gücünü Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 1480’den alacak. 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelmesini beklediğimiz aygıtın elbette 256 GB ve 512 GB depolama alanına sahip olan versiyonları da satışta olacak.

Samsung Galaxy A55 5G’nin ekran tarafında da hayli tezli olacağını net bir halde söz edebiliriz. 6.5 inç büyüklüğünde olan AMOLED panel ile gelmesini beklediğimiz telefonda 120 Hz tazeleme oranı mevcut olacak. Modelin bataryası ise 25W süratli şarj dayanağına sahip olan 5.000 mAh’lik bir pilden oluşacak. Telefonun çıkış tarihi şimdi bilinmiyor fakat render manzaraları sızdırıldı. Bu manzaraları aslında haberimizin içeriğinden inceleyebilirsiniz. Ancak kısaca yorumlayacak olursak Galaxy A Serisinin genel tasarım yapısından şaşılmadığını tabir edebiliriz.