AOC, uygun fiyatlı yeni 4K profesyonel monitörünü tanıttı

AOC, uygun fiyatlı yeni 4K profesyonel monitörünü tanıttı

Çinli elektronik üreticisi AOC, lokal pazarda U27N3RB 4K profesyonel monitörünü piyasaya sürdü. U27N3RB, rekabetçi fiyatının yanı sıra 4K IPS panel ve VESA DisplayHDR 400 sertifikasıyla dikkat çekiyor. Bu monitör, profesyonellerin ve içerik üreticilerinin gereksinimlerine yönelik tasarlanmıştır. U27N3RB profesyonel monitör, 60Hz mahallî ekran yenileme suratına sahip. Yeni AOC profesyonel monitörün boyutu 27 inç.

AOC U27N3RB profesyonel monitörü, ultra net 4K çözünürlüğe, %100 sRGB ve 1200:1 statik kontrast oranına sahip. Yeni monitör, yüksek dinamik çözünürlüğe ek olarak %91 DCI-P3 renk gamı kapsamı ve 10 bit renk derinliği sunuyor. Monitör, yaratıcı odaklı ekranı sayesinde görüntü ve fotoğraf düzenleme profesyonelleri tarafından kullanılabilir.

AOC, uygun fiyatlı yeni 4K profesyonel monitörünü tanıttı

AOC U27N3RB 4K monitör, oyun monitörü olarak da kullanılabilir. Adaptive-Sync teknolojisi sayesinde ekran ve GPU’nun eş vakitli olarak yenilenmesini sağlıyor. Bu teknoloji, ekranın takılmasını yahut yırtılmasını büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Monitör, çok işlevli USB mimarisine sahip. Bu, aygıtın birden fazla etraf ünitesiyle bağlanmasını sağlıyor. Monitörün portları ortasında DP1.4, HDMI 2.0 (x 2), USB 3.2 Gen 1 (x 4), USB Type-A ve USB Type-C bulunuyor. Ayrıyeten 90W aksi şarj dayanağı sunuyor ve tasarımı, çalışma alanını sistemli tutmaya yardımcı oluyor.

AOC U27N3RB, PIP/PBP bölünmüş ekran fonksiyonunu destekleyerek çift ekran operasyonlarına imkan tanıyor. AOC, U27N3RB 4K profesyonel monitörü Çin’de yaklaşık 1.999 yuan (~282 dolar) fiyatla sunuyor. Fakat, 60Hz lokal ekran yenileme suratı, 170Hz yenileme suratına sahip KOORUI 27 inç QHD monitörün yanında düşük kalıyor. KOORUI monitörün fiyatı yaklaşık 220 dolar olup, yeni monitörden daha düşük.

AOC U27N3RB monitörünün küresel pazarlarda ne vakit ve hangi fiyatla sunulacağına dair şimdi bir bilgi yok. Lakin, monitörün ilerleyen vakitlerde kimi yurtdışı pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.