Samsung Galaxy A25 5G'nin bataryası güvenlik sertifikası aldı

Samsung Galaxy A25 5G’nin bataryası güvenlik sertifikası aldı

Samsung, Orta Doğu üzere birtakım pazarlarda kaybettiği pozisyonu geri kazanmak için bir dizi yeni ve uygun fiyatlı akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, Galaxy A15 5G ve 5G varyantları üzerinde çalışıyor ve ayrıyeten önümüzdeki yılın başında amiral gemisi telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Tüm bunların ortasında, Galaxy A25 5G’nin pilinin Güney Kore’nin Güvenlik Sertifikasyon Web Sitesi’nde ortaya çıktığı görüldü.

Model kodu EB-BA256ABS olan pil, web sitesinde fotoğrafıyla birlikte yer aldı lakin kapasite, güç değerlendirmesi üzere ayrıntılar belirtilmedi. Fakat bu sertifikalar, aygıtın yakında piyasaya sürüleceğini garanti ediyor. Yeni akıllı telefon, NFC dayanağını doğrulayan Singapur’un IMDA’sında da göründü ve birkaç hafta evvel TUV Rheinland ve GCF sertifikalarını aldı.

Sızdırılan renderlar sayesinde, aygıtın tasarımı resmi dayanak sayfasının birkaç gün evvel yayına girmesiyle ortaya çıktı. Tüm bu sızıntılar ve dedikodulardan yola çıkarak, Galaxy A25 5G’nin 6.5 inçlik Muhteşem AMOLED bir ekranla ve 120Hz yenileme suratına sahip olması bekleniyor. Ekranın 1000 nit tepe parlaklık sunması bekleniyor. Aygıtın, 5nm sürecinde inşa edilen ve Mali-G68GPU ile eşleştirilen Exynos 1280 Octa-Core SoC ile donatılacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy A25 5G’nin bataryası güvenlik sertifikası aldı

Samsung Galaxy A25 5G’nin iki farklı depolama seçeneğiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor – 6GB RAM + 128GB depolama ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama. Ayrıyeten, micro SD kart aracılığıyla 1TB’a kadar genişletilebilir depolama seçeneği sunması öngörülüyor.

Arka tarafta, Optik Manzara Sabitleme takviyesine sahip 50MP birincil sensör içeren üçlü kamera sensörüne sahip olması bekleniyor. Ayrıyeten, 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro kamera bulunuyor. Ön tarafta, selfie ve görüntüler için 13MP bir kamera yer alıyor. Samsung Galaxy A25 5G’nin yan monte parmak izi sensörü, 3.5mm ses jakı, 5000 mAh pil ile 25W süratli şarj ve daha pek çok özelliğe sahip olması bekleniyor.

Cihazın bu ayın sonunda yahut gelecek ayın başlarında piyasaya sürülmesi öngörülüyor.