Samsung Galaxy A15 5G teknoloji mağazalarında satışa çıkıyor

Samsung Galaxy A15 5G teknoloji mağazalarında satışa çıkıyor

Samsung Galaxy A15 5G modeli, Walmart’ın çevrimiçi mağazasında görüldü ve bu sızıntı, aygıtın fiyatını, teknik özelliklerini ve dizaynını ortaya çıkardı. Resmi lansmanının yakın vakitte yapılması beklenen bu telefon, Galaxy A14 5G modeline emsal bir dizayna sahip. Telefonun çerçevesi geniş bir çene ve bir çentiğe sahip. Aygıt koyu mavi renkte ve sağ tarafında kilitleme düğmesi ve ses düğmelerini barındıran bir çıkıntıya sahip düz bir çerçeveye sahip.

Galaxy A15 5G‘nin teknik ayrıntılarına bakıldığında, MediaTek yonga setinden güç aldığı görülüyor. Bu yonga setinin, 2.2 GHz’e kadar sürat aşırtma yapabilen Dimensity 6100+ olması olası. Bu chipset, iki adet 2.2 GHz Cortex A76 performans çekirdeği ve altı adet Cortex A55 verimlilik çekirdeğiyle birleştirilmiş.

Telefonun art kamera suramı, 50 MP ana sensörü barındırıyor. Öteki iki kameranın özellikleri şimdi net değil fakat sızıntılara nazaran bunlardan biri 5MP ultra geniş açılı ve oburu 2MP makro yahut derinlik sensörü olabilir. Ön kamerada ise 13MP’lik bir sensör bulunuyor.

Samsung Galaxy A15 5G teknoloji mağazalarında satışa çıkıyor

Galaxy A15 5G, 5,000mAh kapasiteli bir batarya ile geliyor ve 25W süratli kablolu şarj takviyesine sahip. Fiyatlandırmaya gelince, 4/128GB Galaxy A15 5G modelinin Walmart’ta 139$ fiyat etiketiyle listelendiği görülüyor. Samsung şimdi lansman tarihini resmi olarak açıklamasa da, telefonun e-ticaret sitelerindeki görünümü yakın bir lansmanı işaret ediyor.

Bu aygıtın piyasaya sürülmesi, bilhassa bütçe dostu akıllı telefon segmentinde kıymetli bir gelişme olarak görülüyor. Sunduğu özellikler ve uygun fiyatıyla tüketicilerin ilgisini çekeceği kesin. Samsung’un bu yeni modeli, rekabetçi bir pazarda nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.