Redmi K70E tanıtıldı! Uygun fiyata 1TB'lık telefon

Redmi K70E tanıtıldı! Uygun fiyata 1TB’lık telefon

Xiaomi, Çin’de düzenlenen bir aktiflikte Redmi K70 ve K70 Pro’nun yanı sıra Redmi K70E’yi de piyasaya sürdü. Aygıtın fizikî görünümü, öbür iki telefonla büyük ölçüde benzerken, göze çarpan bir fark, terminalin gövdesinde öteki materyaller yerine plastik kullanılması. Artık bu akıllı telefonun özelliklerine bir göz atalım.

Redmi K70E, 6.67 inç OLED göz muhafaza ekranına sahip ve 1.5K çözünürlük (2712×1220), 120Hz yenileme suratı ve ekran içi parmak izi tarayıcısı özelliklerini barındırıyor. Ekran ayrıyeten 1800 nit tepe parlaklık, üstün dinamik HDR ile 8 kat parlaklık artışı, 2160Hz anlık dokunmatik örnekleme suratı ve on düzeyli karartma özelliklerine sahip.

Redmi K70E, harikulâde renk doğruluğu ve göz müdafaa yetenekleriyle dikkat çekiyor, yaklaşık 0.43 Delta E ve 0.31 JNCN ile etkileyici metrikler elde ediyor. Donanım seviyesinde mavi ışık azaltma özelliğine sahip olan aygıt, 1920Hz yüksek frekanslı PWM karartma destekliyor ve sirkadiyen ritim göz müdafaa modu sunuyor. Ayrıyeten, hem donanım hem de yazılım tabanlı göz müdafaa özelliklerini birleştirerek, görsel sıhhat dostu olarak S++ derecesi ile tanınma ve sertifikasyon kazanıyor.

Redmi K70E tanıtıldı

Cihaz, TSMC’nin 4nm süreci kullanılarak üretilen Dimensity 8300-Ultra yonga seti ile güçlendirilmiş ve 16GB’a kadar LPDDR5x RAM ile donatılmış. Bu yeni yonga seti sayesinde, aygıt birçok AI ile ilgili özelliği barındırıyor. Bunlar ortasında Xiao Ai büyük modeller, AI portreler, AI girişi, AI ses toplama, AI-IoT otomasyonu ve AI albüm araması bulunuyor.

Depolama açısından K70E, 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama özelliğine sahip. Kutudan çıktığında, telefon HyperOS tabanlı Android 14 ile çalışıyor. Aygıt, 5000mm² paslanmaz çelik VC (Buhar Odası) içeriyor ve 1500W/mK’lik etkileyici bir ısı iletkenliğine sahip yüksek güçlü grafit gereç kullanıyor, böylelikle yüksek verimli bir ısı dağıtım sistemi oluşturuyor.

Kamera suramı açısından Redmi K70E, art tarafta 64 megapiksel OV64B ana kamera (Optik İmaj Sabitleme – OIS), 8 megapiksel ultra geniş kamera ve 2 megapiksel makro kamera içeren üçlü kamera konfigürasyonuna sahip. Ön tarafta ise selfie çekimlerine adanmış 16 megapiksel bir kamera bulunuyor.

Dış görünüşün altında, K70E süratli 90W şarj ile uyumlu sağlam bir 5.500mAh pil barındırıyor. Aygıt ayrıyeten Xiaomi’nin Deniz Yıldızı Algoritması ile 1000 döngüden sonra pil kapasitesinin %90’dan fazlasını koruyor. Akıllı Şarj Motoru pil ömrünü uzatarak, pil değişim muhtaçlığını azaltıyor.