Redmi K70 serisinin kamera ayrıntıları netleşiyor

Redmi K70 serisinin kamera ayrıntıları netleşiyor

Yılın en çok merak edilen akıllı telefon çıkışlarından biri olan Redmi K70 serisi, performans, tasarım ve fiyat-performans oranı konusunda emsal eserleri geride bırakma teziyle gündemde. Redmi’nin genel müdürü Lu Weibing, K70 Pro’nun kendi kategorisindeki misal eserlerden daha üstün olacağını onayladı.

Duyumcu Digital Chat Station’ın sızdırdığı bilgilere nazaran, Redmi K70 serisi amiral gemisi bir kamera sensörü ile donatılacak. Xiaomi’nin, Redmi K70 serisine OnePlus 12 ve Realme GT 5 Pro üzere öteki amiral gemisi aygıtlarda da kullanılması planlanan yeni bir amiral gemisi sensörü olan IMX9/LYT8 sensörünü eklediği söyleniyor.

Redmi K70 serisinin kamera ayrıntıları netleşiyor

Bu sensörün, bilhassa düşük ışık performansında ve imaj kalitesinde büyük iyileştirmeler sunacağı belirtiliyor. Ayrıyeten, sızdırılan bilgilere nazaran akıllı telefonda bir periskop modülü bulunma ihtimali de bulunuyor.

Redmi’nin Pazarlama Genel Müdürü Wang Teng Thomas ise Weibo üzerinden K70 serisi hakkında kimi bilgiler paylaştı. Thomas’a nazaran Redmi K70, 1.5K çözünürlüğe sahip bir ekranla, Redmi K70 Pro ise 2K çözünürlükte bir ekranla gelecek. Her iki model de en son Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle güçlendirilecek. Redmi, K70 serisinin Çin’deki çıkış tarihini şimdi doğrulamadı, fakat sizlere en şimdiki bilgileri sunmaya devam edeceğiz.