Realme GT Neo 6'nın özellikleri ve fiyatı netleşiyor

Realme GT Neo 6’nın özellikleri ve fiyatı netleşiyor

Realme, teknoloji dünyasının kalbi Çin’de yakında GT 5 Pro modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu gelişmelerin yanı sıra, şirketin Realme 12 Pro serisine ilişkin akıllı telefonlar üzerinde de çalıştığı konuşuluyor. Son gelen bilgilere nazaran Realme, GT Neo 6 isimli uygun fiyatlı bir amiral gemisi telefonu da 2024’ün başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Çin’deki bir duyumcunun aktardığına nazaran Realme GT Neo 6, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle donatılacak. Bu durum, tahminen 4.000 Yuan (yaklaşık 550$) fiyat etiketine sahip olacağı söylenen Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle gelmesi beklenen Realme GT 5 Pro modelinin altında bir pozisyonlandırmaya işaret ediyor.

Realme GT Neo 6’nın özellikleri ve fiyatı netleşiyor

Duyumcu, GT Neo 6‘nın metal bir çerçeveye sahip olacağını belirtmiş fakat öteki özellikleri hakkında bilgi vermemiş. Lakin sızıntı, GT Neo 6’nın 2.000 Yuan (yaklaşık 275$) civarında bir fiyatla satışa sunulacağını işaret ediyor.

Realme GT Neo 6, OnePlus Ace 3, Redmi K70, iQOO Neo 9 ve Honor 100 Pro üzere yakında çıkması beklenen uygun fiyatlı amiral gemisi telefonlar ortasında dikkat alımlı bir yer edinmeye aday görünüyor. OnePlus Ace 3 ve K70’nin global pazarda OnePlus 12R ve Poco F6 olarak yine markalandırılacağı ve 2024’ün birinci çeyreğinde piyasaya sürülebileceği konuşuluyor.

GT Neo 6’ya geri dönüldüğünde, bu modelin bu yıl Şubat ayında tanıtılan GT Neo 5’in akabinde 2024’ün birinci çeyreğinde Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Umarız ilerleyen günlerde Neo 6 hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkar.