Realme GT 5 Pro'nun canlı imgesi ortaya çıktı

Realme GT 5 Pro’nun canlı imgesi ortaya çıktı

Realme’nin, merakla beklenen Realme GT 5 Pro modeline dair ayrıntıları sır üzere saklaması, teknoloji meraklılarını bir oldukça heyecanlandırdı. Resmi lansmanın gelecek hafta gerçekleşmesi beklenirken, aygıtın dizaynına dair gerçek hayattan sızdırılan bir imaj Weibo’da ortaya çıktı. Bu sızıntı, daha evvel TENAA sertifikasıyla internette dolaşan tasarım görselleriyle örtüşüyor.

Sızan bu gerçek hayat fotoğrafında, Realme GT 5 Pro‘nun beyaz renkli art paneli göze çarpıyor. Bir amiral gemisi modeli olması sebebiyle art panelin camdan yapıldığı kestirim ediliyor. Fakat dikkat çeken ayrıntılardan biri de, dairesel kamera modülünün altında yer alan Realme logosunun alışılmışın dışında pozisyonlandırılması.

Arka tarafta üç kamera yer almasına karşın, kamera adasında dört kamera halkası ve en üstte çift LED flaş bulunuyor. Aygıtın ön yüzü hakkında şimdi net bir bilgi olmamakla birlikte, kavisli kenarlı OLED ekran ve merkezi delikli kamera dizaynına sahip olacağı söyleniyor.

Realme GT 5 Pro’nun canlı imajı ortaya çıktı

TENAA listelemesi ve yakın vakitli raporlara nazaran Realme GT 5 Pro, 1.5K çözünürlük ve 144Hz tazeleme suratı sunan 6.78 inçlik bir OLED panele sahip olacak. Ön kamera 32 megapikselken, art kamera düzenlemesi OIS dayanağına sahip 50 megapiksel Sony Lytia LYT-T808 birincil kamerayı, 8 megapiksel OmniVision OV08D10 ultra geniş açılı lensi ve 2.7x optik zooma sahip 50 megapiksel Sony IMX890 periskop telefoto kamerayı içerecek.

Realme GT 5 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilecek ve 16 GB LPDDR5x RAM, 5,400mAh kapasiteli bir batarya ve 100W kablolu şarj dayanağı ile gelecek. Ayrıyeten Realme, aygıtın 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama ile sunulacağını doğruladı.

Duyumcu DCS’nin sızdırdığı bilgilere nazaran aygıt, USB 3.2 dayanaklı USB-C portu ile donatılacak ve muhtemelen 50W kablosuz şarj dayanağı sunacak. Realme UI 5 ve Android 14 ile kutudan çıkacak olan GT 5 Pro, ayrıyeten 10,000mm2 büyüklüğünde bir ısı dağıtım ünitesine sahip olacak.