Realme GT 5 Pro'nun lansman tarihi ve 100W süratli şarj özelliği açıklandı

Realme GT 5 Pro’nun lansman tarihi ve 100W süratli şarj özelliği açıklandı

Realme GT 5 Pro‘nun merakla beklenen lansman tarihi nihayet resmi olarak açıklandı. Realme, başlangıçta bu ay içinde bir duyuru yapılacağını belirtmiş olsa da, artık 7 Aralık saat 14:00′te Çin’de düzenlenecek aktiflikte GT 5 Pro‘yu tanıtacağını doğruladı. Realme, lansman tarihini onaylamanın yanı sıra, GT 5 Pro hakkında öteki bir ayrıntı paylaşmadı. Markanın yayınladığı afiş, yuvarlak kamera modülünün bir kısmını gösteriyor ve yalnızca duyuru tarihini belirtiyor.

Geekbench, AnTuTu ve Çin’in TENAA sertifikasyon platformu veritabanlarında görünen RMX3888 model numaralı Realme aygıtının, yaklaşmakta olan Realme GT 5 Pro olduğu ortaya çıktı. Birebir aygıt, Çin’in 3C otoritesinden onay aldı ve bu, aygıtın 100W süratli şarj ile gelebileceğini gösteriyor.

Realme GT 5 Pro’nun lansman tarihi ve 100W süratli şarj özelliği açıklandı

Realme GT 5 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle gelecek ve art kamera düzenlemesi, 50 megapiksel Sony LYT-808 ana kamera ve 3x optik zoom ve 120x dijital zoom özellikli 50 megapiksel IMX890 periskop telefoto kamera içerecek. Ayrıyeten, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 32 megapiksel ön kamera ile gelmesi bekleniyor. Akıllı telefonlarda görülen en büyük ısı dağıtım ünitelerinden birine sahip olacağı da doğrulandı.

Realme, aygıtın perakende paketinin dizaynını gösteren aşağıdaki resmi de yayınladı. Geekbench listelemesi, aygıtın en fazla 24 GB RAM ile gelebileceğini ortaya koydu. Aygıtın en yüksek konfigürasyonunun 1 TB depolama alanına sahip olması mümkün.

Realme GT 5 Pro‘nun TENAA listelemesi, 6.78 inç kavisli kenarlı OLED ekranı, 1.5K çözünürlük ve muhtemelen 144Hz yenileme suratı sunacağını ortaya koydu. Aygıtın Android 14 ve Realme UI 5 ile çalışması bekleniyor.