OnePlus 12, üç çarpıcı renk seçeneğiyle geliyor

OnePlus 12, üç çarpıcı renk seçeneğiyle geliyor

OnePlus Çin Lideri Li Jie, yakında piyasaya sürülecek olan OnePlus 12‘nin renklerini duyurdu. Aygıt, Buz Beyazı, Mercan Yeşili ve Obsidyen Siyahı olmak üzere üç renkte sunulacak. Bu renkler, kullanıcı tercihleri ve sembolik temalar göz önünde bulundurularak seçildi. Buz Beyazı, saflığı ve orjinal niyeti; Mercan Yeşili, doğayı ve geniş görünümleri; Obsidyen Siyahı ise direnç ve on yıllık büyümeyi temsil ediyor.

OnePlus 12‘nin üç heyecan verici rengi, aygıtın tüm varyantlarında üst seviye cam işçiliğine vurgu yapıyor. Ayrıyeten, OnePlus One’ın ikonik ahşap dokulu kapaklarına bir hürmet niteliğinde, ardında ahşap taneli dokuya sahip bir varyantın da olacağı söylentileri var. Bu, şirketin 10. yıl dönümü kutlamalarıyla uyumlu.

Renderlara nazaran OnePlus 12, markanın tasarım mirasını sürdürecek. Aygıt, bir Hasselblad logosu, kavisli bir ekran, merkezde pozisyonlandırılmış delikli bir ön kamera ve bu deliğin üzerinde pozisyonlandırılmış bir hoparlör ile üçlü kamera kurulumuna sahip olacak.

OnePlus 12, üç çarpıcı renk seçeneğiyle geliyor

Özellikler açısından OnePlus 12’nin, 120Hz yenileme suratına sahip 6.82 inç 2K BOE X1 OLED ekran ile donatılması bekleniyor. Aygıt, Snapdragon 8 jenerasyon 3 işlemci ile güçlendirilecek.

OnePlus 12, 1TB‘a kadar UFS 4.0 depolama ve 16GB LPDDR5x RAM sunabilir. 5,400mAh batarya ile 50W kablosuz ve 100W kablolu şarj özelliklerine sahip olması öngörülüyor. Telefonun Android 14 tabanlı ColorOS 14 ile çalışması bekleniyor.

Telefonun ana kamerasının, 3x optik zoomlu 64MP OmniVision OV64B periskop telefoto kamera ve 48 megapiksellik IMX581 ultra geniş açılı lens içermesi söylentiler ortasında. Ön kamera için 32 megapiksellik bir selfie kamerası bekleniyor. OnePlus, art kamera konseyimi için HyperTone kamera optimizasyonlarına ve LYT-T808 ana kamera sensörüne odaklanıyor.

OnePlus, 4 Aralık’ta gerçekleşecek olan “10. yıl dönümü şömine sohbeti” aktifliğini duyurdu. Bu aktiflikte, OnePlus 12 akıllı telefon ve OnePlus Ace 3‘ün tanıtılması bekleniyor. Bu aygıtların, OnePlus 12 ve OnePlus 12R isimleri altında gelecek yıl global olarak piyasaya sürülmeleri bekleniyor.