Realme, GT 5 Pro modeline ziyadesiyle güveniyor

Realme, GT 5 Pro modeline ziyadesiyle güveniyor

Realme’nin yakında piyasaya sürülecek amiral gemisi modeli Realme GT5 Pro, bu ay içinde ‘sektörde şimdiye kadar görülmemiş bir kombinasyon’ ile tanıtılacak. Realme’nin lider yardımcısı Xu Qi’ye nazaran, bu aygıt sanayi hudutlarını aşmayı hedefliyor.

Sanayi ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı tarafından onaylanan Realme GT5 Pro, aygıtın dizaynına dair ipuçları veren bir pasaport fotoğrafıyla sertifikalandı. Aygıt, art kısmında merkezde büyük bir dairesel kamera modülüne sahip ve Realme logosu modülün alt sağ kısmında zarifçe yerleştirilmiş. Ön tarafta ise, ekran yavaşça kavisli, şık bir görünüm sunuyor.

Realme GT5 Pro, özellikleri açısından yeniden mükemmel görünüyor. Ön kısımda 6.78 inçlik AMOLED ekran, 2780×1264 çözünürlük sunuyor. Dahası, bu aygıt için 1TB depolama seçeneği de bulunacak. Aygıtın boyutları 161.6×75.1×9.2 mm ve yükü 220 gram. Bu aygıt, BOE’den alınan panelli hafif kavisli ultra-dar bir ekran sunacak. Ekranın tepe parlaklığı 3000 nite ulaşıyor ve ekran kalitesi ve göz müdafaası “sektördeki en iyisi” olarak lanse ediliyor.

Pil ömrü açısından Realme GT5 Pro hayal kırıklığına uğratmıyor. 5400mAh’lık makul bir batarya ile geliyor ve 100W kablolu süratli şarj ile 50W kablosuz süratli şarj takviyesi sunuyor. Lakin, bu yılın başlarında piyasaya sürülen Realme GT3, 240W kablolu şarjı destekliyor ve yalnızca 10 dakikada %1’den %100’e şarj olabiliyordu.

Realme, GT 5 Pro modeline ziyadesiyle güveniyor

Realme GT5 Pro, geride 50 + 50 + 8 megapiksel üçlü kamera konfigürasyonuna ve ön tarafta 32 megapiksel kameraya sahip.

Bu aygıt, oyuncular ve akıllı telefon meraklıları için mükemmel performans sağlayacak olan Snapdragon 8 Gen3 işlemciyle güçlendirilmiş durumda. Genel olarak bakıldığında, Realme GT5 Pro’nun donanım kombinasyonu ve tasarımı hayli umut verici görünüyor.

Kıyaslamak gerekirse, bu yılın başlarında piyasaya sürülen Realme GT3, biraz daha küçük 6.74 inçlik bir ekran, 8+Gen1 çipi ve UFS 3.1 depolama ile tanıtılmıştı. 8+ Gen 1’den 8 Gen 3’e yahut UFS 3.1’den UFS 4.0’a geçiş, bu aygıt için kıymetli bir yükseltme manasına geliyor.