Realme 12 serisi, Snapdragon 7 Gen 3 çipi ile gelebilir

Realme 12 serisi, Snapdragon 7 Gen 3 çipi ile gelebilir

Çin’de gerçekleştirilen Realme basın toplantısında, yakında piyasaya sürülecek Realme GT 5 Pro‘nun kullanacağı periskop zoom kamerası duyuruldu. Aktifliğin sonunda, Realme, emsal bir kameranın bir sonraki jenerasyon numara serisi akıllı telefonunda da yer alacağını açıkladı.

Bu açıklamanın akabinde emniyetli bir kaynak olan Digital Chat Station, bu numara serisi modelin hangi işlemci ile geleceğini açıkladı. Realme 12 serisinin, yakın vakitte duyurulan Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti ile güçlendirileceğini belirtti. Ayrıyeten, bu serinin 64MP OmniVision OV64B 3x periskop telefoto kamera ile donatılacağını, bu özelliğin Realme tarafından resmi olarak onaylandığını ekledi.

Realme 12 serisi, Snapdragon 7 Gen 3 çipi ile gelebilir

Belirtilen yonga seti ve kamera, muhtemelen Realme 12 Pro Plus’ta yer alacak. Birebir kaynak daha evvel, Realme 12 Pro‘nun 32MP Sony IMX709 2x telefoto kamera ile donatılacağını söz etmişti.

Realme’nin numara serisi, çoklukla Redmi Note serisi ile rekabet ediyor. Kamera özelliklerine bakıldığında, Realme 12 serisinin zoom konusunda Redmi Note 13 ailesine büyük bir üstünlük sağlayacağı görülüyor, zira Redmi Note 13 serisi özel bir zoom kamerası sunmuyor.

Bu akıllı telefonlar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Realme’nin resmi açıklamasına nazaran, bu telefonlar lansmandan yalnızca birkaç hafta uzakta olabilir. Realme 12 serisinin, Realme GT 5 Pro’nun lansmanından birkaç gün sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.