POCO X6 Pro kendini gösterdi

POCO X6 Pro kendini gösterdi

Akıllı telefon dünyasında heyecanla beklenen bir gelişme var: POCO’nun X6 serisi kısa müddet içinde teknoloji meraklılarıyla buluşacak üzere görünüyor. Seriye ilişkin birkaç aygıtın sertifikasyon sitelerinde görülmesinin akabinde, POCO’nun 23122PCD1I model numarasına sahip bir aygıtı BIS sertifikasyon web sitesinde ortaya çıktı. Şimdi aygıtın ismi resmi olarak açıklanmasa da, POCO X6 Pro olabileceği varsayım ediliyor. Emsal bir aygıt, kısa müddet evvel IMEI veritabanında da tespit edilmişti.

BIS sertifikası, POCO X6 Pro‘nun Hindistan pazarında satışa sunulacağını doğruluyor. Daha evvelki raporlar, POCO X6 Pro‘nun Çin’de yakın vakit evvel piyasaya sürülen Redmi Note 13 Pro‘nun tekrar markalanmış bir versiyonu olacağını öne sürüyordu.

POCO X6 Pro kendini gösterdi

Ayrıca, POCO X6 5G‘nin de yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu aygıtın Redmi Note 13 5G‘nin modifiye edilmiş bir versiyonu olabileceği konuşuluyor.

Redmi Note 13 Pro, 120Hz yenileme suratına sahip 6.67 inçlik bir AMOLED ekran, Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti ve 200MP’lik üçlü kamera sistemi üzere özelliklerle geliyor. Öbür yandan Redmi Note 13 5G, 120Hz yenileme suratına sahip 6.6 inç AMOLED ekran, MediaTek Dimensity 6080 yonga seti ve 108MP’lik çift kamera sistemine sahip. POCO, X6 serisinin lansman tarihini şimdi açıklamış değil; lakin BIS sertifikası, lansmanın çok yakın olduğunu işaret ediyor.