Nokia iki yeni telefon üzerinde çalışıyor

Nokia iki yeni telefon üzerinde çalışıyor

HMD Küresel, Nokia markası altında akıllı telefon üretimi yaparak teknoloji dünyasında tanınmış bir isimdir. Firmanın CEO’su Jean-Francois Baril tarafından geçtiğimiz Eylül ayında yapılan bir duyuru ile 2024 yılında piyasaya sürmeyi planladıkları yeni akıllı telefonların muştusunu vermişlerdi.

Bu yeni aygıtlar hakkında daha fazla bilgi GSMChina kaynaklı bir raporla ortaya çıktı. Rapora nazaran iki yeni HMD Küresel akıllı telefonunun iç test sürecinden geçtiği ve GSMA IMEI veritabanında N159V ve TA-1585 model numaraları ile görüldüğü belirtiliyor.

Nokia iki yeni telefon üzerinde çalışıyor

TA-1585 modelinin HMD markası altında yine piyasaya sürülebilecek bir Nokia telefonu olduğuna dair argümanlar var. Fakat her iki modelin de teknik özellikleri şimdi bilinmiyor. Firmanın resmi bir açıklaması olmamakla birlikte, HMD Küresel’in Hindistan ve APAC bölgesi lider yardımcısı Ravi Kunwar, Economic Times’a yaptığı açıklamada yeni markanın 2024’ün birinci yarısında Hindistan pazarına odaklanarak çıkış yapacağını belirtti.

İç testlerden geçen bu iki telefonun HMD markalı birinci akıllı telefonlar olup olmayacağı şimdi kesin değil. Ama önümüzdeki aylarda yeni HMD akıllı telefonları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabileceğimiz öngörülüyor. O vakte kadar yeni sızıntıları ve bilgileri takip etmeye devam edeceğiz.