POCO F6 5G, küresel lansmandan evvel IMDA'da görüldü

POCO F6 5G, küresel lansmandan evvel IMDA’da görüldü

Redmi, önümüzdeki aylarda mahallî pazarında Redmi 70 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu aygıtlardan kimilerinin, Çin dışındaki pazarlarda POCO markası altında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Poco F6 5G’nin, Redmi K70e’nin yine markalanmış bir versiyonu olarak IMDA veritabanında sertifikalandığını daha evvel görmüştük. Artık ise, Poco F6 Pro da IMDA sertifikasyon veritabanında ortaya çıktı.

Bir duyum kanalı, POCO F6 Pro‘nun 23113RKC6G model numarası ile IMDA sertifikasyonunu ortaya çıkardı. Bu model numarası, aygıtın POCO F6 Pro’nun global modeline ilişkin olduğunu tez eden daha evvelki bir sızıntı ile uyumlu. Listeleme rastgele bir özellik ayrıntısı açıklamasa da, telefonun Singapur’da piyasaya sürüleceğini doğruluyor.

POCO F6 5G, küresel lansmandan evvel IMDA’da görüldü

Redmi K70 için beklenen özellikler ortasında Full HD+ AMOLED ekran, 120 Hz yenileme suratı ve HDR10+ bulunuyor. Aygıtın, Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile Adreno GPU tarafından güçlendirilmesi ve kutudan çıkar çıkmaz MIUI 14 tabanlı Android 14 ile çalışması bekleniyor. Ayrıyeten, 90W süratli şarj takviyesi mümkünlüğü da konuşuluyor.

Redmi, bilhassa son vakitlerde fiyat performans odaklı akıllı telefonlarda hayli kıymetli işlere imza atan bir marka olduğu için, Çinli şirketin bu yeni telefonuyla nasıl bir performans sergileyeceği de ayrıyeten merak ediliyor.