Oppo Pad 2, Android 14 tabanlı Color OS 14 güncellemesini alıyor

Oppo Pad 2, Android 14 tabanlı Color OS 14 güncellemesini alıyor

Oppo, Oppo Pad 2 kullanıcıları için Çin’de ColorOS 14.0 × Android 14’ün resmi sürümünün artık kullanılabilir olduğunu duyurdu. Güncelleme duyurusu resmi bir değişiklik kaydı içermese de, bu sürümle nelerin yeni olduğuna dair fikir edinmek için ColorOS 14’ün tam ayrıntılarına göz atabilirsiniz.

OPPO Pad 2 için Güncelleme Kılavuzu:

  • Güncelleme, kullanıcı datalarını silmeyecek, lakin sürece başlamadan evvel kıymetli ferdî bilgilerin yedeklenmesi tavsiye edilir.
  • Bazı üçüncü taraf uygulamaları, Android 14 ile uyumluluk meseleleri yaşayabilir. Kullanıcıların bu uygulamaları yazılım mağazasından en son sürümlerine güncellemeleri önerilir.
  • Güncellemenin akabinde sistem, iki gün boyunca adaptasyon ve optimizasyon süreçleri gerçekleştirecek. Kullanıcılar süreksiz olarak ısınma, yavaşlama yahut süratli güç tüketimi üzere problemler yaşayabilir. Bu sıkıntıları çözmek için ekranın kapatılması, 2 saat şarj edilmesi ve tabletin yine başlatılması önerilir.
  • Kamu beta sürümünü kullanan kullanıcılar, ek kayıt gerekmeden sistem itmesi aracılığıyla direkt resmi sürüme geçiş yapabilirler.

ColorOS 14 Uygulama Süreci:

  • Tablet sürümünüzün temel sürüm 13.1.0.196’a yükseltildiğinden emin olun.
  • “Ayarlar > Bu makine hakkında > En Üst Sürüm bilgisi (‘Tablet adı’ üzerinde) > Sağ üst köşedeki Ayarlar > Erken benimseyen uygulama > ColorOS 14.0 resmi sürüm > ‘Gizlilik Siyasetini okudum ve kabul ediyorum’ kutusunu işaretleyin > Artık başvur” yolunu izleyin. Müracaat tamamlandıktan sonra, “Güncellemeleri denetim et” seçeneğine tıklayarak sürümü algılayabilir ve yükseltme için indirebilirsiniz.
  • Oppo aygıtınız varsa ve Android 14 güncellemesinin ne vakit geleceğini merak ediyorsanız, Aralık ayı için ColorOS 14 Global lansman vakit çizelgesine göz atabilirsiniz.