Nubia Z60 Ultra, etkileyici art dizaynıyla ve çıkış tarihiyle göz kamaştırıyor

Nubia Z60 Ultra, etkileyici art dizaynıyla ve çıkış tarihiyle göz kamaştırıyor

Nubia’nın yeni telefonu Z60 Ultra, teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya hazırlanıyor. Resmi Weibo gönderisiyle duyurulan lansman tarihi 19 Aralık saat 14:00 olarak belirlendi. Nubia, bu aygıtı “her istikametiyle kusursuz” olarak tanımlıyor ve tasarımı hakkında kimi ipuçları veriyor.

Z60 Ultra, Nubia’nın klasik dairesel kamera dizaynını koruyarak, düz kenarlar ve yuvarlatılmış köşelerle şık bir görünüm sunuyor. Dizaynının yanı sıra, telefonun güçlü bir kamera düzeneğine sahip olduğu bilgileri de dikkat çekiyor. Ana kameranın 50 megapiksel olacağı, ultra geniş açılı ikinci bir 50 megapiksel kameranın yanı sıra, 3x optik zoom sunması beklenen 64 megapiksel bir kameranın da olacağı belirtiliyor. Daha evvel paylaşılan kamera örnekleri, Z60 Ultra’nın fotoğrafçılık konusunda tezli olacağını gösteriyor. Lakin kamera sensörleriyle ilgili ayrıntılar şimdi netlik kazanmadı.

Nubia Z60 Ultra, etkileyici art dizaynıyla ve çıkış tarihiyle göz kamaştırıyor

ZTE’nin Terminal Kısmı Lideri ve Nubia Technology Co. Ltd.’nin Lideri Ni Fei, ana kamerada özel bir lens sistemi kullanılacağını ima ederek, Z60 Ultra için “yıldızları çekebilen bir telefon” sözünü kullanıyor. Bilhassa 64 megapiksel 3x telefoto kameranın performansı merak konusu.

Diğer özelliklere baktığımızda Z60 Ultra, 6000mAh kapasiteli büyük bir batarya ve 80W süratli şarj takviyesi ile dikkat çekiyor. RedMagic 9 Pro serisine paralel olarak Snapdragon 8 Gen 3 platformunu kullanacak olan aygıt, Geekbench listesinde Ekim sonunda ortaya çıkan 12 GB RAM ve Android 14 tabanlı bir işletim sistemi ile donatılacak.

Kısacası, Nubia Z60 Ultra, tasarım ve teknik özellikler açısından teknoloji meraklılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Lansman tarihi yaklaştıkça, bu aygıtın piyasadaki yerini nasıl alacağı ve beklentileri ne derece karşılayacağı merakla bekleniyor.