Oppo Find X7 serisinde hangi özellikler olacak?

Oppo Find X7 serisinde hangi özellikler olacak?

Oppo, bugün yayınladığı bir tanıtımla, “gelecek jenerasyon Find amiral gemisi akıllı telefonlarının”, muhtemelen Find X7 ve X7 Pro’nun “uydu irtibatını destekleyeceğini” doğruladı. Bu özelliğin her iki aygıta da mı yoksa yalnızca Pro modeline mi özel olacağı şimdi net değil.

Amiral gemisi akıllı telefonlarda uydu bağlantısı bir trend haline geliyor. Neredeyse tüm amiral gemisi akıllı telefon üreticileri, aygıtlarına bu özelliği eklemeye ilgi duyuyor ve kimileri, Apple ve Huawei üzere, zati bu özelliği sunuyor.

Raporlara nazaran, Xiaomi, Oppo, Vivo, Honor ve Huawei, “mobil telefonun direkt uyduya bağlanması” teknolojisini nasıl yenilikçi hale getirecekleri ve yaygınlaştıracakları konusunda China Telecom ile görüşmeler yapıyor. Bu, Huawei’nin yanı sıra Çin’deki daha fazla markanın, gelecekteki aygıtlarına uydu bağlantı yetenekleri eklemeye başlayacağı manasına geliyor.

Oppo Find X7 serisinde hangi özellikler olacak?

Uydu bağlantısı, cep telefonlarının hücresel ve WiFi kapsaması olmadan bile irtibat kurmasına imkan tanır. Bu özellik, uzak bölgelerde yaşayan kullanıcılar yahut acil durumlar için hayati değere sahiptir. Find X7 Serisi Hakkında Ek Ayrıntılar Söylentilere nazaran Find X7, Dimensity 9300 işlemci ile donatılacakken, X7 Pro ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacak. Ayrıyeten, Find X7 Pro’nun Sony’nin yeni LYT-900 Lytia kamera sensörünü taşıyacağı sav ediliyor.

Kesin olan bir şey var ki, Find X7 serisi, Oppo’nun Hasselblad ile paydaşlık içinde geliştirdiği HyperTone kamera sistemini sunan birinci serisi olacak. Bu sistem, gündüz yahut gece fark etmeksizin her odak uzunluğu için yüksek manzara kalitesi sağlar. Oppo Find X7 serisinin en azından Çin pazarında yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor, zira resmi tanıtımlar başlamış durumda. En son haberleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.