OPPO Find X7 serisi uydu irtibatı özelliğine kavuşacak

OPPO Find X7 serisi uydu irtibatı özelliğine kavuşacak

OPPO, yeni kuşak Find serisi akıllı telefonları olan OPPO Find X7 serisinin uydu ilişkisini destekleyeceğini duyurdu. Bu haber, şirketin resmi WeChat hesabında ve Weibo’da Digital Chat Station tarafından 10 Kasım’da paylaşıldı.

Huawei’nin Mate 50 ve Mate 60 serileri ile yerli uydu haberleşme kapasitesini öncü olarak tanıtmasının akabinde, OPPO da Find X7 serisi aygıtları ile bu kulübe katılmayı amaçlıyor.

Uydu kontağı, akıllı telefonunuzun uydu üzerinden hücresel hizmet kullanmadan irtibat kurmasını sağlayan bir süreçtir. Bu, akıllı telefon için bir mühendislik mükemmelidir, zira eski uydu telefonlarının radyo antenini miras almadan en yakın yörüngedeki uydulara bağlanmayı başarır. Uydu ilişkisinin akıllı telefonunuzda nasıl çalıştığını detaylı bir şekilde açıkladık, merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz.

Uydu haberleşme teknolojisinin entegrasyonu, hücresel ağların olmadığı çok durumlarda bile akıllı telefonların irtibat kurmasını sağlayarak irtibat ve potansiyel kurtarma eforlarını garanti altına alır.

OPPO Find X7 serisi uydu kontağı özelliğine kavuşacak

Çinli akıllı telefon devleri OPPO, Huawei, Xiaomi, Vivo ve Honor, Guangzhou’da bir ortaya gelerek “mobil telefonların direkt uyduya iletişim” teknolojisinin uygulanmasını geliştirmek için China Telecom ile iş birliği yapıyor. Bu, kuvvetli durumlarda kullanıcılarına emniyetli bağlantı kanalları sağlamayı hedefliyor.

Huawei Mate 50 serisi aygıtlar yalnızca kısa metin bildirileri göndermek ve Çin’in BeiDou uydu ağı üzerinden haberleşerek navigasyon konusunda yardımcı olabiliyordu. Lakin, halefi Huawei Mate 60 Pro, tek bir iterasyonda uydu üzerinden arama yapmayı başardı. Uydu üzerinden arama yapmanıza ve davet almanıza imkan tanır. Artık, OPPO’nun yaklaşan Find X7 serisi için ne hazırladığını görmek kaldı.

OPPO‘nun bu teknolojiye yönelimi (DCS aracılığıyla), klasik ağların mevcut olmadığı durumlarda bile akıllı telefonların dış dünya ile problemsiz bir halde ilişki kurabileceği bir geleceğin işaretini veriyor.

Bu fonksiyonu sık sık kullanmayabilir ve tasarım yahut süreç kapasitelerindeki rutin iyileştirmeler kadar takdir etmeyebilirsiniz, fakat gereksiniminiz olduğunda akıllı telefonunuzda olmasını istediğiniz tek özellik budur ve bu, bu irtibat özelliğini başkalarından ayıran şeydir.