Oppo Find X7 ekranı soru işaretlerini beraberinde getirdi

Oppo Find X7 ekranı soru işaretlerini beraberinde getirdi

Oppo, Çin pazarına yönelik amiral gemisi telefon serisi Find X7 üzerinde çalışıyor. 2024 Ocak ayında piyasaya çıkacağına dair söylentiler dolanımda. Bugün, sızıntı uzmanı Digital Chat Station, Find X7 ve X7 Pro’nun ekranı hakkında kimi ayrıntılar paylaştı.

Oppo Find X7 ve X7 Pro’nun ekranı hakkında beklentiler şu formda: Oppo’nun Find X7 Pro modeline ilişkin olduğu argüman edilen bir fotoğraf internete sızdı. Sızıntı uzmanına nazaran, Find X7 BOE X1 ekranı ile gelecek, bu ekran yakında çıkacak olan OnePlus 12’de de kullanılıyor. Yakın raporlara nazaran, OnePlus 12, 6.82 inçlik kavisli kenarlı OLED ekran, 3168 x 1440 piksel yüksek çözünürlük, LTPO 120Hz yenileme suratı, 2160Hz PWM karartma ve etkileyici 4500 nit zirve parlaklık özelliklerine sahip. 510ppi piksel yoğunluğu sunan ve görsel kalitesini artıran mavi elmas düzenlemesi ile donatılmış. Oppo’nun Ekran P1 çipi ve 2K ekranı için DisplayMate A+ derecesi ile OnePlus 12, premium ve görsel olarak çarpıcı bir izleme tecrübesi vaat ediyor.

Oppo Find X7 ekranı soru işaretlerini beraberinde getirdi

Find X7 Pro ile ilgili olarak sızıntı uzmanı, şirketin ekran için BOE ve Samsung’un E7 ortasında kararsız olduğunu belirtiyor, her iki seçenek de 2K çözünürlük sunuyor. Rapora nazaran Find X7, Dimensity 9300 yonga setiyle gelecekken, Pro modeli Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılacak. Seri, ColorOS 14 tabanlı Android 14 üzerinde çalışacak.

Yukarıda Weibo’da sızdırılan ve Find X7 Pro‘ya ilişkin olduğu tez edilen bir imaj gösteriliyor. Aygıtın, dört kamera ve bir LED flaş içeren sekizgen bir kamera modülü ile donatılacağı görülüyor. Rapora nazaran, dünyanın birinci çift periskop kameralı akıllı telefonu olacak.