OnePlus'ın yeni modeli lansman öncesinde kendini gösterdi

OnePlus’ın yeni modeli lansman öncesinde kendini gösterdi

OnePlus, yaklaşan amiral gemisi olan OnePlus 12′yi Çin lansmanından evvel tanıtmaya başladı. Tıpkı vakitte, marka, OnePlus Nord N30 SE 5G‘yi global pazarda sunmaya hazırlanıyor. TDRA sertifikasyon web sitesinde görünen bu akıllı telefon, yakın vakitte lansmanın olacağını işaret ediyor.

TDRA sertifikasyon veritabanı, “OnePlus Nord N30 SE” isimli aygıtın CPH2605 model numarasına sahip olduğunu doğruluyor. Bu model numarasının OnePlus Nord CE 3 Lite 5G’ye ilişkin olduğunu esasen biliyoruz. Bu nedenle, Nord N30 SE’nin BAE için tasarlanmış Nord CE 3 Lite 5G‘nin tekrar markalanmış bir versiyonu olması beklenen. Enteresan bir halde, Nord CE 3 Lite 5G’nin bir başka tekrar markalanmış versiyonu olan Nord N30 5G, aslında ABD ve Kanada’da mevcut. Lakin birebir model numarasına sahip olmaları, iki aygıtın tıpkı özelliklere sahip olacağı manasına gelmez. Bu ortada, OnePlus Nord CE 3 Lite 5G’nin özelliklerine bir göz atalım.

OnePlus’ın yeni modeli lansman öncesinde kendini gösterdi

OnePlus Nord CE 3 Lite 5G‘nin özellikleri şunlardır: Bu akıllı telefon, 120Hz yenileme suratı sunan 6.71 inç FHD+ delikli ekrana sahip. Telefonun ortasında delik halinde bir ön kamera yer alıyor. Birebir vakitte, yan tarafa monte edilmiş parmak izi tarayıcısına ve güç düğmesine sahip. Ses için çift stereo hoparlörle donatılmıştır.

Kamera özellikleri şu biçimdedir: Art tarafta üç kamera bulunuyor: ana 108MP kamera 3x zoom özellikli, 2MP derinlik kamerası ve 2MP makro kamera. Ön tarafta ise 16MP selfie kamerası bulunuyor.

Teknik özelliklerine gelirsek, aygıt, Snapdragon 695 yonga seti ile çalışıyor ve 8GB RAM’e sahip. Depolama seçenekleri olarak 128GB yahut 256GB mevcut. 5.000mAh kapasiteli bir pil ile donatılmış ve süratli 67W şarj özelliği bulunuyor. İlişki için 5G, WiFi, Bluetooth 5.3, USB-C ve 3.5mm kulaklık jakı destekliyor.