HyperOS alacak yeni Redmi modeli netlik kazandı

HyperOS alacak yeni Redmi modeli netlik kazandı

Xiaomi, geçtiğimiz hafta Xiaomi 14 serisi lansman etkinliğinde HyperOS’u tanıttı. Şirket, tüm yazılımını tek bir marka altında birleştirerek Huawei’nin müsaadeden gidiyor. Bu nedenle, MIUI 15 için uygun olan akıllı telefonlar ve tabletler artık HyperOS alacak. Geçtiğimiz günlerde, uygun aygıtlar için HyperOS yapıları Xiaomi sunucularında görülmeye başlandı. Bugün, Redmi Note 12 için yapılar tespit edildi.

Redmi Note 12’nin 4G versiyonu için Xiaomiui’ye nazaran başlangıç HyperOS yapıları Xiaomi sunucularında canlı. Bu güncelleme, hem olağan hem de NFC varyantları için mevcut. Şu anda yazılım sürümü, Küresel, Hindistan ve EEA bölgesel telefon sürümleri için canlı. Bunlar şu yapı numaralarını taşıyor:

Redmi Note 12 için:

Global sürüm: OS1.0.0.13.UMTMIXM

Hindistan sürümü: OS1.0.0.3.UMTINXM

Redmi Note 12 NFC için:

Global sürüm: OS1.0.0.7.UMGMIXM

EEA sürümü: OS1.0.0.2.UMGEUXM

Bu yazılım yapıları birinci olarak beta testçilere sunulacak. Daha sonra, stabilitesine bağlı olarak genel halka sunulacak ya da kusurları düzeltmek için yeni bir yapı yayınlanacak. HyperOS’un global lansmanının 2023’ün birinci çeyreğinde başlaması bekleniyor. Bu nedenle, Redmi Note 12 için güncelleme genel yayına aylarca uzak.