OnePlus 12'nin küresel sürümü ufak farklılıklar içeriyor

OnePlus 12’nin küresel sürümü ufak farklılıklar içeriyor

OnePlus, yakın vakitte yeni amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 12’yi tanıtmaya hazırlanıyor. Bu aygıt hakkında sızıntılar ve söylentiler aslında mevcut, hatta OnePlus, Çin’deki bir aktiflikte aygıtın ekranını bile gösterdi. CPH2581 model koduna sahip OnePlus 12’nin küresel versiyonu, NBTC sertifikasyon web sitesinde görüldü.

Bu listeleme, global lansmanın yakın olduğunu doğruluyor fakat aygıtın özellikleri ve teknik ayrıntıları hakkında fazla bilgi vermiyor. Lakin, aygıtın Çin’de PJD110 modeli ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. OnePlus 12’nin evvelki sızıntılarla desteklenen beklenen özelliklerine ve teknik ayrıntılarına daha yakından bakalım.

OnePlus 12’nin küresel sürümü ufak farklılıklar içeriyor

OnePlus 12, kısa müddet evvel Geekbench bilgi tabanında görüldü ve aygıtta güçlü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 SoC’nin bulunacağı ortaya çıktı. Ayrıyeten, aygıtın Çin’in 3C ve CQC sertifikasyon web sitelerinde 100W süratli şarj dayanağıyla görünmesi, aygıtın 50W kablosuz süratli şarj takviyesi de içerebileceğini gösteriyor.

OnePlus 12’nin amiral gemisi düzeyinde bir üçlü art kamera modülüne sahip olduğu görülüyor. Bu modül, bir Sony LYTIA Sensörü, ultra geniş açılı lensli 50MP Sony IMX581 sensörü ve OIS ve 3x zoom özellikli 64MP telefoto lensi içeriyor.

Geçen sefer OnePlus 11 ile olduğu üzere, bu sefer de OnePlus 12’nin küresel lansmanının Çin duyurusuyla birebir anda yapılmasını umuyoruz. OnePlus 11’i geçen yıl global olarak piyasaya sürmesi neredeyse bir ay sürmüştü.