OnePlus 12 tanıtım tarihi aşikâr oldu! İşte özellikleri!

OnePlus 12 tanıtım tarihi aşikâr oldu! İşte özellikleri!

Akıllı telefon pazarında var olma savaşı veren OnePlus, üst seviye telefonlar üretmeye devam ediyor. Şirketin yeni amiral gemi modeli ise OnePlus 12 olacak. Telefon, varsayım edebileceğiniz üzere üst seviye donanımsal yeteneklere sahip. İşte bu mükemmel aygıtın ne vakit tanıtılacağı da netlik kazanmış durumda.

OnePlus 12 tanıtım tarihi belirli oldu! İşte özellikleri!

Yapılan duyuruya nazaran aygıt, 4 Aralık 2023 tarihinde tanıtılacak. Bu tarih, OnePlus şirketinin 10. yıl dönümüne işaret ediyor. Ayrıyeten lansmanın yalnızca Çinli kullanıcıları ilgilendirdiğini ve küresel sürüm için bir mühlet daha beklememiz gerektiğini belirtmemizde yarar var. Gelelim artık OnePlus 12’nin teknik özelliklerine.

Telefon bir amiral gemi modeli ve özellikleri de buna uygun. Çünkü aygıt, Qualcomm tarafından üretilecek olan en güçlü işlemciden yani Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacak. 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile raflardaki yerini alacak olan OnePlus 12, 120 Hz tazeleme oranı sunan bir OLED ekrana mesken sahipliği yapacak.

5.400 mAh bataryayı bünyesinde bulundurmasını beklediğimiz telefon, 50W süratli şarj teknolojisi sayesinde seri formda şarj olabilecek. Ana kamera noktasında Sony LYT-808 sensörünü kullanacağı doğrulanan OnePlus 12‘de bunun yanı sıra 64MP çözünürlüğünde olan periskop sensörü de bulunacak.