OnePlus 12 son onayını da aldı

OnePlus 12 son onayını da aldı

Önümüzdeki haftalarda Çin’de tanıtılması beklenen OnePlus’ın yeni kuşak amiral gemisi telefonu OnePlus 12 hakkında heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde, marka OnePlus 12’nin kamera özellikleri hakkında birtakım bilgiler paylaştı. Ayrıyeten, telefon çeşitli sertifikasyonları da almış durumda, bunlar ortasında Geekbench, 3C ve IMDA yer alıyor. Artık ise, TDRA ve EEC sertifikasyon sitelerinde de görüldü. Tüm bu gelişmeler, OnePlus 12’nin yakın vakitte piyasaya sürüleceğini işaret ediyor.

TDRA sertifikasyonunda CPH2581 model numarası ile listelenen OnePlus 12, Birleşik Arap Emirlikleri’nde tanıtılacak üzere görünüyor. Tıpkı model numarası, Rusya’nın EEC sertifikasyon sitesinde de yer alıyor. Listelemeler, aygıtın ana özellikleri hakkında fazla ayrıntı vermiyor, fakat bu sertifikasyonlar, akıllı telefonun ilgili ülkelerde satışa sunulacağını gösteriyor. OnePlus 12’nin, yıl sonundan evvel öncelikle Çin pazarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

OnePlus 12 son onayını da aldı

OnePlus, OnePlus 12‘nin birtakım değerli özelliklerini esasen onayladı. Telefon, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile güçlendirilecek. Yakında piyasaya sürülecek bu modelin, 2K çözünürlüğe, 120Hz yenileme suratına ve 2,600 nit pik parlaklığa sahip 6.8 inçlik BOE X1 ekran paneli ile gelmesi bekleniyor. OnePlus 12’nin, OIS takviyeli 64MP telefoto ünite ile birlikte Sony LYT 808 ana kamera sensörünü barındıracağı da sızdırılan bilgiler ortasında. Ayrıyeten, OPPO ve Hasselblad’ın işbirliğiyle geliştirilen HyperTone kamera sistemi – hesaplamalı fotoğrafçılık özelliği de telefonda yer alacak.

Sızıntılara ve dedikodulara nazaran, OnePlus 12 evvelki modelle birebir dizayna sahip olacak. 3C sertifikasyon listelemesi, aygıtın 100W hızlı kablolu şarj dayanağına sahip olduğunu gösterirken, Geekbench veritabanı ise aygıtın 16GB RAM ve Android 14 işletim sistemi ile geleceğini belirtiyor.