OnePlus 12 için 50W kablosuz şarj aygıtı tanıtıldı

OnePlus 12 için 50W kablosuz şarj aygıtı tanıtıldı

OnePlus, Çin’de 10. yıldönümüne özel amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 12’yi tanıttı. Marka, bu en son premium telefon modelinde tüm ayrıntıları düşünmüş görünüyor. Bu aygıt, OnePlus 11’de çıkarılan lakin evvelki modellerde bulunan kablosuz şarj takviyesini geri getiriyor. Kesin olarak, en yeni OnePlus 12, OnePlus 10 Pro ve OnePlus 9 Pro‘da olduğu üzere 50W AIRVOOC standardını destekliyor.

Ancak marka, hala yeni bir kablosuz şarj aygıtı çıkardı. Bu aksesuara bir göz atalım. OnePlus AIRVOOC 50W Kablosuz Süratli Şarj Aygıtı A1 OnePlus’ın yeni kablosuz şarj standı resmi olarak ‘OnePlus AIRVOOC 50W Kablosuz Hızlı Şarj Cihazı A1‘ olarak isimlendiriliyor. Tek beyaz renk seçeneği ile eski model üzere geliyor.

Bu yeni şarj aksesuarı, Çin’de ¥299 (yaklaşık $40) fiyatla satışa sunuluyor. Hudutlu bir mühlet için ¥249 (yaklaşık $35) fiyatla satılacak. Ayrıyeten, OnePlus 12 ile birlikte satın alındığında ¥199 (yaklaşık $30) fiyatla temin edilebiliyor. Eser, bu yazıyı yazdığım sırada şimdi markanın resmi web sitesinde listelenmemiş olsa da, bir perakende satış listesine nazaran kimi şeyleri biliyoruz.

OnePlus 12 için 50W kablosuz şarj aygıtı tanıtıldı

OnePlus, yeni kablosuz şarj aygıtının OnePlus 12’nin 5,400mAh pilini yalnızca 23 dakikada %50 doldurabildiğini sav ediyor. Şarj standı, çift bobinli bir dizayna sahip ve telefonu dinlendirmek için 60° eğim açısına sahip. Şarj aygıtında, termalleri denetim altında tutmak için kelebek kanatlı hava soğutma teknolojisi bulunuyor. Geceleyin fan suratını ve şarj suratını azaltan akıllı sessiz mod takviyesi de var.

İlginç bir formda, bu aksesuar sadece OnePlus 12 ve Oppo Find X6 Pro ile uyumlu. Böylelikle, 50W AIRVOOC takviyesine sahip eski OnePlus ve Oppo telefon kullanıcıları eski şarj aygıtına yatırım yapmak zorunda kalacak. Son olarak, telefonlar, azamî 2mm kalınlığında bir kılıf kullanılarak şarj edilebilecek.