iQOO Neo 9 Pro'nun özellikleri sızdırıldı

iQOO Neo 9 Pro’nun özellikleri sızdırıldı

iQOO’nun orta segment amiral gemisi telefonları olan iQOO Neo 9 serisinin bu ay içinde Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Lakin marka, lansman tarihi konusunda şimdi sessizliğini koruyor. Bu serinin iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro’yu içermesi ve sırasıyla Neo 8 ve Neo 8 Pro‘nun halefleri olması bekleniyor. Raporlara nazaran, bu aygıtlar sırasıyla Snapdragon 8 Gen 2 ve Dimensity 9300 yonga setleri ile güçlendirilecek. Bugün, duyumcu Digital Chat Station, Neo 9 Pro’nun ana özelliklerini paylaştı.

Duyumlara nazaran, iQOO Neo 9 Pro, 2800 x 1260 piksel çözünürlüğe sahip 6.78 inçlik düz bir OLED ekrana sahip olacak. Ekran, ayrıyeten 144Hz yenileme suratı, 2160Hz PWM karartma ve ekran içi parmak izi sensörü sunacak. iQOO 12 serisi üzere, Neo 9 Pro da OriginOS 4 tabanlı Android 14 ile piyasaya sürülecek.

iQOO Neo 9 Pro’nun özellikleri sızdırıldı

Dimensity 9300 ile güçlendirilmiş Neo 9 Pro‘nun LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile gelmesi bekleniyor, lakin RAM ve depolama konfigürasyonları hakkında spesifik ayrıntılar duyumcudan paylaşılmadı. Kesin batarya boyutu belirtilmese de, Neo 9 Pro’nun 120W süratli şarjı desteklediği söyleniyor. Oyun tecrübesini artırmak için aygıt, iQOO 12 serisinde de bulunan iQOO’nun kendine ilişkin Q1 çipine sahip olacak.

iQOO Neo 9 Pro‘nun art kamera suramı, OIS destekli 50 megapiksel Sony IMX920 ana kamera ve 50 megapiksel Samsung JN1 ultra geniş açılı lens içerecek. Sızıntıda belirtilmese de, aygıtın önünde 16 megapiksel bir kamera olacağı görülüyor.

Tasarım açısından Neo 9 Pro, plastik bir çerçeveye sahip olacak. Ayrıyeten, aygıt cam ve deri art seçenekleriyle sunulacak. Şu anda aygıtın fiyatı hakkında bilgi yok. Şu an için Neo 9 ve Neo 9 Pro, çevrimiçi perakende kanalları üzerinden rezervasyon için açık.