Nothing Phone (2) bu hususta birinci Android aygıtı olacak!

Nothing Phone (2) bu hususta birinci Android aygıtı olacak!

Nothing Phone (2), resmi Apple iMessage dayanağı alan birinci Android akıllı telefon oldu. Şirketin Nothing Chatts uygulaması temel alınarak Nothing Phone (2) için iMessage dayanağı sunuluyor.

Nothing Phone (2), Apple’ın iMessage sistemine entegre olma özelliği sayesinde, kullanıcıların Android ve iOS ortasında problemsiz bir geçiş yapmasını sağlayan Nothing Chatts uygulamasıyla dikkat çekiyor. Bu uygulama, Sunbird uygulamasına alternatif olarak geliştirildi ve Google, Apple’ı iMessage’ı Android ile uyumlu hale getirmesi için teşvik etmeye devam ediyor. Nothing Chatts, Android akıllı telefonlar için iMessage zorluğunu aşmayı amaçlıyor. Nothing, uygulamanın Sunbird ile iştirak içinde geliştirildiğini, lakin Sunbird’in bekleme listesi özelliğini içermediğini belirtiyor.

Nothing Phone (2) bu hususta birinci Android aygıtı olacak!

Nothing Chatts uygulaması, 17 Kasım’da Google Play Store’da kullanıma sunulacak. Şu an için Nothing Chatts‘ın uyumluluğu sırf Nothing Phone (2) ile sonlu. Kullanıcıların, iMessage ile entegrasyon için Apple iCloud hesaplarını Nothing Chatts’a bağlamaları gerekiyor. Nothing Phone (2), Amazon üzerinden 699 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu.

Nothing Chatts ile ilgili birtakım saklılık meseleleri bulunuyor. Nothing, bildirilerin sunucularda saklanmadığını belirtse de, teorik olarak berbat niyetli üçüncü tarafların şahsî bilgilere erişebileceği tasaları mevcut.

Yeni uygulama, iMessage’da bulunan emoji reaksiyonları, bildiri düzenleme ve okundu bilgileri üzere özelliklere sahip değil. Nothing Chatts uygulamasının kullanımı, yalnızca Phone (2) ile hudutlu olup, uygulama sadece ABD, İngiltere, Kanada ve AB’de kullanıma sunulacak. Nothing Chatts uygulamasının başka pazarlara da yayılması bekleniyor. Ek olarak, Nothing Phone (1)’in de Nothing Chatts ile entegre edilmesi planlanıyor.