Microsoft, akıllı telefonunuzu PC'niz için bir webcam'e dönüştürecek

Microsoft, akıllı telefonunuzu PC’niz için bir webcam’e dönüştürecek

Microsoft’un Android 14 ile çalışan amiral gemisi akıllı telefonlar için sunduğu Microsoft Phone Link, daha evvel Microsoft Your Phone olarak biliniyordu ve epeyce fonksiyonel bir araçtır. Bu yazılım, Android telefonlar için Windows’a Bağlan uygulaması ve Windows aygıtları için Telefon Teması uygulamasını içeriyor. Windows’a Bağlan uygulamasının geliştiricileri, Android Authority grupları tarafından keşfedilen kodlara nazaran yeni bir özellik üzerinde çalışıyorlar. Bu yeni özellik, Windows’a Bağlan uygulamasını kullanarak akıllı telefonunuzun kamerasını PC’nizde bir web kamerası olarak kullanmanızı sağlayacak.

Microsoft, akıllı telefonunuzu PC’niz için bir webcam’e dönüştürecek

Windows’a Bağlan’ın kimi özellikleri makul aygıtlarla hudutlu olsa da, bu yeni yeteneğin Windows’a Bağlan yüklü tüm telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı şimdi net değil. Microsoft’un Windows’a Bağlan uygulaması, akıllı telefonunuzun kamerasını PC’niz için bir web kamerasına dönüştürebilir. Microsoft’un Android uygulaması Windows’a Bağlan v1.23102.190.0’da yer alan kodlar, şirketin Android telefonunuzdan Windows PC’nize görüntü transferini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu, onun bir web kamerası olarak fonksiyon görmesini sağlayacak.

Tabi bu yenilik bir taraftan uygulamanın popülaritesini arttırırken başka bir taraftan ise kullanıcıların telefonlarından daha fazla faydalanmalarının önünü açacak. Bakalım bu yenilik hakkında önümüzdeki günlerde neler göreceğiz.