Huawei Pocket S2'nin lansmanı ertelendi

Huawei Pocket S2’nin lansmanı ertelendi

Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu Pocket S2’nin lansmanı, beklenen Aralık 2023 tarihinden Şubat 2024’e ertelendiği tarafında haberler var. Bu bilgi, FixedFocus isimli bir duyumcu tarafından paylaşıldı. Telefonun aslında bu ay Huawei Nova 12 ile birlikte piyasaya sürülmesi planlanıyordu, lakin her iki lansmanın da gelecek yıla ertelendiği bildiriliyor.

Katlanabilir telefon pazarında kıymetli adımlar atan Huawei, yan katlanan, içe katlanan ve kapaklı biçimde olmak üzere üç farklı kategoride aygıtlar sunuyor. Şirket, bu yılın başlarında Mate X3’ü ve akabinde Mate X5’i piyasaya sürdü ve her iki model de olumlu tenkitler aldı.

Şimdi ise şirketin, yeni bir kapaklı biçimde katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı söylentileri var, muhtemelen Pocket S2. Duyumcu DigitalChatStation, akıllı telefon için şeffaf bir kılıfın göründüğü bir fotoğraf bile paylaştı.

Huawei Pocket S2’nin lansmanı ertelendi

Resim, telefonun Pocket S ve P50 Pocket aygıtlarındaki dairelerden daha büyük iki büyük daireye sahip olacağını öne sürüyor. Lakin genel dizaynın, Huawei’nin mevcut dikey katlanabilir telefonlarına emsal olması bekleniyor.

Rapor edilen gecikme nedeniyle, Pocket S2‘nin resmi lansmanı için biraz daha beklememiz gerekecek. Telefonun, Kasım 2023’te piyasaya sürülen Pocket S’nin halefi olması bekleniyor.

Hatırlatmak gerekirse, Pocket S, Qualcomm Snapdragon 778G 4G işlemci ile donatılmış ve uyarlanabilir bir grafen ısı dağıtım ünitesi ile destekleniyor. Ayrıyeten, 2790 × 1188 piksel çözünürlüğe, 120Hz’e kadar yenileme suratına ve 1440Hz yüksek frekanslı PWM karartmaya sahip 6.9 inçlik bir OLED panel içeriyor.

Ekran, ayrıyeten 300Hz dokunmatik örnekleme suratına sahip ve 1.07 milyar renk takviyesi ile P3 geniş renk gamını destekliyor. Ek olarak, 1.04 inç 340 × 340 çözünürlüğünde dairesel bir OLED ekran bulunan bir dış ekran da mevcut. Aygıtı destekleyen 4000mAh kapasiteli bir pil, 40W kablolu şarj dayanağına sahip.