Meizu 21'in ön tasarımı ortaya çıktı

Meizu 21’in ön tasarımı ortaya çıktı

Meizu 21, bugünden itibaren Çin’de ön siparişe açıldı. Lakin marka, aygıtın lansman tarihi konusunda şimdi bir açıklama yapmadı. Meizu, bugün yeni bir poster yayınlayarak akıllı telefonun dikkat cazip ön dizaynını sergiledi.

Meizu 21, etrafında simetrik çerçevelere sahip bir ekranla geliyor. Şirket, Meizu 21’de özel olarak üretilmiş 6.55 inçlik bir Samsung AMOLED ekran kullanıldığını resmi olarak duyurdu. Bu ekran, dört tarafında da 1.74mm ölçülerinde simetrik çerçevelere sahip. Bilhassa, iPhone 15 Pro’nun emsal 1.75mm simetrik çerçevelere sahip olduğunu belirtmek gerekirken, Xiaomi 14’ün alt çerçevesi biraz daha ince, 1.71mm olarak ölçülüyor. Fakat Xiaomi 14’ün üst ve yan çerçeveleri, 1.61mm ile daha ince olmasına karşın simetriyi korumuyor.

Önceki raporlara nazaran, Meizu 21’de 4,800mAh kapasiteli bir pil ve 80W süratli şarj özelliği bulunacak. Meizu 21 Pro’nun ekran boyutu şimdi bilinmiyor; lakin, yaklaşık 6.7 inçlik daha büyük bir ekran boyutuna sahip bir aygıt olması bekleniyor.

Meizu 21 ve 21 Pro’yu Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti güçlendirecek. Pro versiyonunun 5,020mAh kapasiteli bir pil ile 80W şarj takviyesine sahip olması bekleniyor. Pro modelinin kablosuz şarj özelliği sunup sunmayacağı ise şimdi net değil.

Meizu 21 ve 21 Pro’nun her ikisinin de OIS takviyeli 50 megapiksel ana kamera ile gelmesi bekleniyor. Standart modelin ultra geniş açılı kamera ve telefoto kamera ile donatılması öngörülürken, Pro sürümünde bir ultra geniş açılı kamera ve bir periskop telefoto kamera olabilir. Her iki telefonun da ardında bir RGB halka LED flaş özelliği olması beklenen. İki telefonun da Android 14 tabanlı Flyme 10 ile ön yüklü gelmesi bekleniyor.