Meizu 21 kamera özellikleri, Galaxy S23 Ultra ile karşılaştırıldı

Meizu 21 kamera özellikleri, Galaxy S23 Ultra ile karşılaştırıldı

Meizu, yakında Çin’de piyasaya süreceği en yeni amiral gemisi akıllı telefonu Meizu 21’in tanıtımına hazırlanıyor. Lakin duyurudan evvel, aygıtın kamerasının Samsung’un en üst seviye Galaxy S23 Ultra modeliyle karşılaştırıldığı yeni bir teaser paylaşıldı.

Çinli akıllı telefon üreticisi, Meizu 21‘in art tarafında bulunan 200 megapiksel Samsung ISOCELL HP3 ana sensörün Galaxy S23 Ultra’yı geride bırakabileceğini argüman ediyor. Meizu, Meizu 21’in görüntüleme suratının Samsung’un amiral gemisinden yaklaşık yüzde 40 daha yüksek olduğunu belirtiyor. Meizu 21‘in Çin’de 30 Kasım’da piyasaya sürüleceği biliniyor.

Meizu 21 kamera özellikleri, Galaxy S23 Ultra ile karşılaştırıldı

Cihaz şu anda ön siparişler için listelenmiş durumda ve esasen 250.000’den fazla ünite rezerve edilmiş. Yakın vakitte sızdırılan bilgilere nazaran, Meizu 21’in özellikleri ve renk seçenekleri açığa çıktı. Şimdiye kadar bildiklerimize nazaran, akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılacak ve bu yonga seti 12GB RAM ve 512GB dahili depolama ile eşleştirilecek. Aygıt ayrıyeten Meizu’nun OneMind 10.5 AI motoru, yeni bir soğutma sistemi ve özel bir oyun modu ile gelecek.

Cihazın ön tarafında, tüm kenarlarda ince 1.74mm çerçeveler ile 6.55 inç Samsung OLED ekran bulunuyor. Ekran ayrıyeten Ultrasonik Parmak İzi Kilidi 2.0 ve selfie kamerası için merkeze hizalanmış delikli bir bölüme konut sahipliği yapıyor. Bu aygıtı 4,800mAh batarya paketiyle çalışacak.