İsrail Elon Musk'a diz çöktürdü!

İsrail Elon Musk’a diz çöktürdü!

İsrail ve Filistin ortasındaki çatışmalar hakkında yaptığı bir yorum yüzünden büyük şirketlerin X’e verdiği reklamları geri çekmesine neden olan Elon Musk, toplumsal medyada ise dayanak görmüştü. Lakin Elon Musk’ın İsrail karşısındaki bu dik duruşu, Apple ve IBM üzere devlerin X ile olan işbirliğini noktalandırması sonrasında değişti. Apar topar İsrail’i ziyaret eden Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile de görüştü.

İsrail Elon Musk’a diz çöktürdü!

Netanyahu ile 7 Ekim’de atağa uğrayan Kfar Aza beldesini ziyaret eden Elon Musk, İsrail ile değerli bir de mutabakat yaptı. Bu muahede kapsamında Starlink uyduları, İsrail hükümetinin bilgisi olmaksızın Gazze şeridine rastgele bir uydu interneti takviyesi sağlamayacak. Hatta İsrail İrtibat Bakanı Shlomo Karhi, bu bahis hakkında muahede sağlandığını da resmi olarak duyurdu.

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da görüşmeye istinaden Elon Musk ile Kfar Aza beldesini gezdiği görseli paylaştı ve bu paylaşımın altına  “Hamas’ın insanlığa karşı işlediği kabahatleri yakından göstermek için Elon Musk’la Kibbutz Kfar’ı gezdik” notunu düştü. Elon Musk’ın İsrail ziyareti ve akabinde yapılan mutabakat, toplumsal medyada Elon Musk’ın İsrail’e karşı daha fazla dayanamadığı biçiminde yorumlandı.