iQOO Neo 9 serisi daha çıkmadan yok satmaya başladı!

iQOO Neo 9 serisi daha çıkmadan yok satmaya başladı!

Vivo kökenli markalardan biri olan iQOO, Aralık ayında Çin’de Neo 9 serisi akıllı telefonlarını duyuracağını resmi olarak onayladı. Şirket, bu hafta serinin birinci görünümünü sunan bir afiş yayımladı ve bugün de Neo 9 serisinin alımlı kırmızı-beyaz çift tonlu dizaynını gösteren diğer bir afiş yayınladı. Afişin yanı sıra, Neo 9 serisinin resmi web sitesi, Jingdong Mall, Tmall ve Pinduoduo üzerinden rezervasyonlar için açık olduğu bilgisini de paylaştı. Lakin marka, Neo 9 serisi hakkında öbür bir detay açıklamadı. İşte Neo 9 ve Neo 9 Pro hakkında bilinenler.

iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro’nun sırasıyla V2338A ve V2339A model numaralarına sahip olduğu belirtiliyor. Neo 9 Pro, kısa mühlet evvel Çin’in 3C sertifikasyon platformu veritabanında görüldü. Sertifikasyon, Neo 9 Pro‘nun 120W süratli şarj dayanağına sahip olabileceğini ortaya koydu.

iQOO Neo 9 serisi daha çıkmadan yok satmaya başladı!

Raporlara nazaran, bu aygıtlar sırasıyla Snapdragon 8 Gen 2 ve Dimensity 9300 yonga setleriyle güçlendirilecek. Her iki telefonun da 5,000mAh pil kapasitesine ve 120W süratli şarj takviyesine sahip olması bekleniyor.

Neo 9 ve Neo 9 Pro’nun, 1.5K çözünürlüğe ve 144Hz yenileme suratına sahip 6.78 inç OLED ekrana sahip olacağı kestirim ediliyor. iQOO 12 serisi üzere, Neo 9 ve Neo 9 Pro da Android 14 tabanlı OriginOS 4 ile piyasaya sürülecek.

Neo 9 Pro’nun OIS dayanaklı 50 megapiksel ana kameraya sahip olması bekleniyor. Standart modelin, Neo 8 Pro’da kullanılan 50 megapiksel IMX866 ana kamerayla gelmesi beklenen. Markanın, Neo 9 serisinin Çin pazarı için lansman tarihini önümüzdeki hafta doğrulaması bekleniyor.