iQOO 12 Türkiye’ye de gelebilir

iQOO 12 Türkiye’ye de gelebilir

iQOO, amiral gemisi iQOO 12 akıllı telefonunun oyun yeteneklerini sergileyen öteki bir teaser paylaştı. Birinci olarak Çin’in konut pazarında tanıtılan iQOO 12 serisinin temel modeli artık Hindistan’a geliyor.

Çoğu kişi için bu markayı birinci defa duyanlar için, Çinli akıllı telefon üreticisi birinci olarak iQOO 12 ve iQOO 12 Pro‘yu duyurmuştu. Artık marka, Hint pazarındaki standart model için bir teaser paylaştı. Teaser posterine bakıldığında, telefonun özel bir Q1 SüperBilgisayar yongası, büyük bir 6K buhar odası ve 144fps Oyun Kare Aralığı teknolojisi ile donatılacağı görülüyor.

iQOO 12 Türkiye’ye de gelebilir

Q1 yongası, iQOO 12’nin oyunları 144fps’ye kadar çalıştırmasını sağlıyor, bu da oyun tecrübesini güzelleştiriyor. Oyunlarda daha yüksek kare suratları, daha düşük gecikme ile daha pürüzsüz performans manasına gelir. Bu, ağır çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda değerlidir. Aygıtın tanıtımı 12 Aralık 2023’te yapılacak. Şirket yakın vakitte diğer bir teaser paylaşmıştı ve yaklaşan aygıtın Android 14 tabanlı FunTouch OS özel arayüzü ile kutudan çıkacağını doğrulamıştı.

iQOO 12, ön tarafta 144Hz yenileme suratı ve Full HD+ çözünürlük sunan uzun bir 6.78 inç AMOLED ekran ile gelecek. Öte yandan, art tarafta 50 megapiksel üçlü kamera suramı bulunacak. Aygıtın altında Qualcomm Snapdragon 8 Jenerasyon 3 Yonga Seti, LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 dahili depolama ile donatılmış olacak.