iPhone SE 4 aksiyon butonu ve 48MP kamera ile göz kamaştırıyor

iPhone SE 4 aksiyon butonu ve 48MP kamera ile göz kamaştırıyor

Birçoğumuz için uygun fiyatlı bir iPhone sahibi olmak kuşkusuz ortak bir hayaldir. Neyse ki Apple, bu hayali bir müddettir gerçeğe dönüştürmekte. iPhone 15 için 50.000 TL harcamak yerine, iPhone 14 ile tıpkı işlemciye sahip olan ve 25.000 TL fiyat etiketine sahip 3. kuşak iPhone SE’yi tercih edebilirsiniz. Fakat, raporlar kullanıcıların bu telefonu “modası geçmiş” tasarımı nedeniyle satın almaktan çekindiklerini gösteriyor. Apple, bu sorunu yaklaşan bütçe dostu iPhone SE 4 modelinde ele almayı hedefliyor. Yakın vakitte ortaya çıkan bir konsept görüntüsü, merakla beklenen telefonun muhtemel görünümüne dair bize bir fikir veriyor. İşte detaylar…

Bugüne kadar bütçe dostu iPhone SE 4 hakkında pek çok argüman ve sızıntı duyduk. Bu nedenle, telefonun iPhone 14’e misal bir çentikli dizayna sahip olacağını biliyoruz. Bu, artık Touch ID düğmesi yahut kalın çerçevelerin olmayacağı manasına geliyor. Ayrıyeten, iPhone 15 serisinden ilham alarak, telefon “Action Button” ve USB-C portu üzere yenilikleri de destekleyecek. Son olarak, bir dizayncı olan 4RMD, bu bilgileri birleştirerek telefonun profilini oluşturdu.

iPhone SE 4 aksiyon butonu ve 48MP kamera ile göz kamaştırıyor

Yukarıdaki görüntüde görüldüğü üzere, yeni uygun fiyatlı iPhone SE 4 modeli her manada hakikaten çağdaş bir telefon olacak. Tek dezavantajı, bu sefer art tarafta tek bir kamera özelliğine sahip olması. Bu sensörün, konseptte net bir biçimde gösterildiği üzere 48 megapiksel olacağı ve 4K görüntüler kaydedebileceği argüman ediliyor.

Konsept görüntüde telefon, 6.1 inç OLED ekran ve 3240 mAh pil ile donatılmış. Natürel ki, gerçek özellikler biraz farklılık gösterebilir. OLED yerine daha yüksek pil kapasitesi yahut LCD ekran seçilebilir. Karşılaştırma yapmak gerekirse, mevcut SE 3 modelinin pil kapasitesi 2018 mAh.

Bütçe dostu iPhone SE 4‘ün görüntüde gösterildiği üzere 4nm A16 Bionic işlemci ile gelmesi bekleniyor. Bu, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’a benzeri bir performans sunacağı manasına geliyor. Fakat, kullanıcıların bu seviyede sürate gereksinim duymayabileceği göz önünde bulundurulduğunda, A16 ve A15 işlemciler ortasındaki seçimin genel sonucu kıymetli ölçüde etkilemeyebilir.