İnsansı robot satışa sunuldu!

İnsansı robot satışa sunuldu!

HarmonyOS işletim sistemini kullanan aygıtların sayısı her geçen gün artarken, bu işletim sisteminin yalnızca akıllı telefonlarla sonlu kalmayacağı anlaşılıyor. Artık ise, dünyanın HarmonyOS tabanlı birinci insansı robotu Aelos piyasaya sürüldü. Shenzhen Kaihong Technology ve Leju Robot ortasındaki iş birliğiyle gerçekleşen bu proje, zeki robotik alanında kıymetli bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. İşte ayrıntılar…

Aelos, eğitim ve araştırmayı çeşitli alanlarda, bilhassa endüstriyel ve hizmet uygulamalarında geliştirmek için tasarlanmış çok taraflı bir öğretim sistemidir. Kan oksijeni ve kalp atış suratı monitörleri, sıcaklık ve nem ölçerler, kızılötesi termometreler, insan bedeni dedektörleri, NFC, OLED ekranlar ve LED ışıklar dahil olmak üzere kapsamlı bir sensör setiyle donatılmış Aelos, etrafını algılayabilir ve buna nazaran zeki kararlar alabilir.

İnsansı robot satışa sunuldu!

Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar üzere başka aygıtlarla problemsiz irtibat kurabilmesi, Aelos’un yeteneklerini daha da artırıyor, klâsik kablolu irtibatların muhtaçlığını ortadan kaldırıyor ve öğretim sürecini kolaylaştırıyor. Aelos, 17 derece hareket özgürlüğüne sahip olup, geniş bir hareket yelpazesi gerçekleştirebilir. STM32 mikrodenetleyici ve RK3568 işlemci tarafından desteklenen çift kamera sistemi ve çift hesaplama sistemi, gelişmiş performans ve çok taraflılık sağlar.

Aelos, K12’den yüksek tahsil kurumlarına kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap eden grafiksel programlama, C/C++ ve JS/ArkTS dahil çeşitli programlama lisanlarını dayanaklar. Açık kaynak HarmonyOS işletim sistemini benimsemesi, özel sistemlere nazaran birçok avantaj sunar. HarmonyOS, gelişmiş güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, özelleştirme ve uyarlama özellikleriyle tanınır ve Aelos’u çalıştırmak için ülkü bir seçim haline getirir.

Aelos’un tanıtımı, insansı robot sanayisinde bir ihtilal yaratması bekleniyor. Güçlü yetenekleri ve HarmonyOS’un açık kaynak tabiatı, insansı robotik alanındaki yenilik ve ilerlemeleri hızlandıracak.