Infinix Note 40 Pro, Bluetooth sertifikası alıyor, Aralık'ta piyasada

Infinix Note 40 Pro, Bluetooth sertifikası alıyor, Aralık’ta piyasada

Infinix, çeşitli pazarlarda piyasaya sürülecek birkaç yeni aygıt üzerinde çalışıyor. Dün, marka 8 Aralık’ta Infinix Smart 8 HD’yi duyuracağını onayladı. Bu ortada, Hot 40i, Hot 40 ve Hot 40 Pro modelleri Google Play Konsolu, Bluetooth SIG sertifikasyonu, FCC ve öbür kimi sertifikasyon veritabanlarında görüldü. Bu, Hot 40 serisinin Aralık ayında başlayabileceğine işaret ediyor. Bu yıl piyasaya çıkması beklenen bir öbür telefon ise Infinix Note 40 Pro. Bunun nedeni, bu aygıtın da Bluetooth SIG otoritesi tarafından sertifikalandırılmış olması.

Infinix Note 40 Pro‘nun Bluetooth sertifikası, aygıtın X6580 model numarasına sahip olduğunu ve Bluetooth 5.3’ü desteklediğini ortaya çıkardı. Bluetooth SIG sertifikası çoklukla bir aygıtın resmi olarak piyasaya sürülmeden evvelki son adımlarından biridir. Hasebiyle, Note 40 Pro’nun resmi olarak piyasaya sürülmesi bir yahut iki ayı bulabilir. Ne yazık ki, dedikodu merkezi aygıt hakkında öteki bir şey açığa çıkarmadı.

Infinix Note 40 Pro, Bluetooth sertifikası alıyor, Aralık’ta piyasada

Infinix, Note 30‘da bilhassa şarj özelliklerine odaklanmış ve baypas şarjı üzere özellikler ve Note 30 VIP için 68W’a kadar süratli şarj sunmuştu. Bu nedenle, Note 40 Pro’nun da şarj yeteneklerine vurgu yapması ve süratli şarj teknolojisinde yenilikçi özellikler ve ilerlemeler getirerek genel kullanıcı tecrübesini güzelleştirmesi bekleniyor.

Diğer yaklaşmakta olan Infinix telefonlarına gelince, Hot 40i, Hot 40 ve Hot 40 Pro sırasıyla Unisoc T606, Helio G88 ve Helio G99 yonga setleriyle gelecek. Hot 40i, HD+ ekran ve 4 GB RAM ile donatılacakken, Hot 40 ve 40 Pro FHD+ ekran ve 8 GB RAM ile gelecek. Tüm seri, XOS tabanlı Android 13 üzerinde çalışacak. Ek olarak, şirket Infinix Buds NC kulaklıklar üzerinde de çalışıyor ve bu eserin de Bluetooth SIG otoritesi tarafından onaylandığı için piyasaya çıkması yakın görünüyor.