IKEA su baskınlarını haber verecek mesken sensorleri geliştirdi

IKEA su baskınlarını haber verecek mesken sensorleri geliştirdi

En son sürümleri, açık kapılardan su sızıntısına kadar her şey için uygun fiyatlı akıllı konut sensörlerinin üçlüsü.

Serinin birinci sırasında Şemsiye kapı ve pencere sensörü yer alıyor. Bunu kapınıza yahut pencerenize monte edebilir ve beklenmedik bir halde açılıp kapandıklarında bildirim alabilirsiniz. Tıpkı vakitte direkt IKEA akıllı ampulüyle de eşleşiyor. Işıktan bahsetmişken, hareket algılandığında ışıkları etkinleştiren Vallhorn kablosuz hareket sensörü de var. 10 adede kadar IKEA akıllı ampulü denetim eden sensör sayesinde istediğiniz rengi ve ışık ölçüsünü seçebilirsiniz. Yeni eserlerin tamamlayıcısı ise kaçak su konusunda sizi uyarmak için çalışan Barding su sızıntısı sensörü. Aygıt size bir taşınabilir bildirim gönderebiliyor yahut bir alarmı tetikleyebiliyor.

IKEA su baskınlarını haber verecek mesken sensorleri geliştirdi

Sensörler küçük ve beyaz ve konutun her yerine daha âlâ ahenk sağlıyorlar. Tüm sensörler IKEA’nın Dirigera Hub’ıyla uyumlu fakat sırf Vallhorn eski Tradfri ağ geçidiyle çalışıyorlar.

IKEA, bu yeni eserlerin motivasyonu olarak insanların konutlarında kendilerini rahat ve inançta hissetme isteğini gösteriyor.

Parasoll Avrupa’da 9,99 euro olacak, Vallhorn ve Barding sensörleri sırasıyla 7,99 ve 9,99 euro fiyatla satışa sunulacak. Sensörler Ocak (Vallhorn), Nisan (Parasoll) ve Temmuz (Barding) aylarında 2024’te satışa sunulacak.