Huawei'nin yeni gizemli telefonu ortaya çıktı

Huawei’nin yeni gizemli telefonu ortaya çıktı

Huawei’nin yakında piyasaya sürmeyi planladığı akıllı telefon modeline dair sızdırılan 3D render görselleri, teknoloji dünyasında heyecan yarattı. Bu görseller, akıllı telefonun Nova 12 Ultra mı yoksa P70 mi olduğu sorusunu gündeme getirdi. Render, Huawei Nova 11‘e hayli misal bir dizayna sahip, lakin birtakım amiral gemisi özellikleriyle fark yaratıyor.

Renderda görülen telefon, Huawei Nova 11’dekiyle birebir silindirik kamera modülüne sahip. Lakin, kamera düzenlemesi evvelki Nova modellerinden biraz farklılık gösteriyor. Telefonun sağ tarafında, kırmızı renkli bir güç düğmesi ile birlikte iki adet ses düğmesi bulunuyor. Köşeler yuvarlatılmış ve yan taraflarında bariz bir eğrilik yok.

İlginç bir biçimde, telefonun kamera adasında yalnızca Huawei’nin amiral gemisi P serisi akıllı telefonlarda bulunan XMAGE markası yer alıyor. Bu da, aygıtın Huawei P70 olabileceği spekülasyonlarına yol açıyor. Lakin renderı paylaşan kaynak bile bu olasılıktan emin değil.

Huawei’den gizemli yeni telefon

Birkaç gün evvel internete sızdırılan Huawei Nova 12‘nin diğer bir renderı, en son sızıntıda görülen kamera düzenlemesinden epeyce farklı bir yapı gösteriyor. Lakin, bunlar yalnızca sızdırılmış renderlar olduğu için, tasarım hala değişiklik gösterebilir. Baş karışıklığını artıran bir öbür söylentiye nazaran, Nova 12 Ultra’nın XMAE görüntüleme yetenekleri dahil olmak üzere birkaç ek özelliği sunabileceği belirtiliyor.

Sızdırılan renderın nitekim Huawei Nova 12 Ultra yahut Huawei P70 olduğunu öğrenmek için vakte muhtaçlığımız var. Yeni gelişmeler epeyce sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

İlgili haberlerde, Huawei’nin HarmonyOS’un yeni bir sürümü olan HarmonyOS Next üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Bu yeni sürüm, Android’i desteklemeyecek. Şirket, Huawei akıllı telefonları için HarmonyOS uygulamaları geliştirmek üzere Çin’deki teknoloji devleriyle iş birliği yapıyor. HarmonyOS Next, yakında çıkacak olan Nova 12 serisi yahut Huawei P70 serisi akıllı telefonlarla birlikte gelebilir.