Huawei'nin 'şarj eden araba' tasarım patenti onaylandı

Huawei’nin ‘şarj eden araba’ tasarım patenti onaylandı

Huawei Technologies Co., Ltd. tarafından başvurusu yapılan “şarj edilebilen araba” tasarım patenti, bugün Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi tarafından onaylandı. Otomobilin, kusursuz navigasyon için lidar ve ultrasonik radar sensörleri içerdiği anlaşılıyor.

Bu otomobilin en dikkat alımlı istikametlerinden biri, şirin tasarımı olarak öne çıkıyor. Patent, otomobilin biçimine odaklanıyor ve yenilikçi bir taşınabilir şarj tahlili sunmayı hedefliyor. Üretim öncesi görseller, ön tarafta etkileşimli bir ekran ile genel olarak yuvarlak bir hal öneriyor. Bu otomobil, etkileşimli ekranın altında hem DC hem de AC şarj girişlerine konut sahipliği yapacak.

Arabanın yan tarafı hakkında şimdi çok fazla bilgi açıklanmadı. Lakin, otomobilin Huawei’nin akıllı sürüş fonksiyonlarını sensörlerin daha uygun kullanılması için içereceği bekleniyor.

Arabanın üst kısmı, bu tıp şarj araçları, ekseriyetle “mobil şarj robotu” olarak isimlendirilir ve pratik uygulamalarda zati kullanılmaktadır. Örneğin, bu yıl Çin’de gerçekleşen Orta Sonbahar Şenliği ve Ulusal Gün tatilleri sırasında, Devlet Elektrik Şirketi Wuhan Güç Kaynağı Şirketi, araç şarj istasyonları ve hizmet alanları da dahil olmak üzere çeşitli yerlerde “akıllı taşınabilir güç depolama şarj istasyonu”nu tanıttı. Bu sistem, toplam 60kW güç kapasitesine ve tam yükte 184kWh güç depolama kapasitesine sahip. Kullanıcılara hem 60kW süratli şarj hem de 7kW yavaş şarj seçeneği sunuyor.