Huawei Pocket S2 beklenenden daha erken çıkacak!

Huawei Pocket S2 beklenenden daha erken çıkacak!

Huawei’nin çevrilebilir şekilde iki katlanabilir telefonu piyasaya sürdüğü biliniyor. P50 Pocket, 2021 Aralık’ta Çin’de duyurulmuştu ve Pocket S ise 2022 Kasım’da tanıtıldı. Görünüşe nazaran, yıl sonuna kadar Çin’de Pocket markalı bir eserin daha piyasaya sürülmesi olası. Yeni sızdırılan bilgiler, yaklaşmakta olan Pocket S2’nin dizaynını ve kimi ayrıntılarını ortaya çıkardı.

Tasarımına bakıldığında, yaklaşmakta olan Pocket S2’nin seleflerinin tasarım lisanını koruduğu görülüyor. Aygıtın art tarafında iki dairesel modül yer alacak. Birinci modülde üç kamera ve bir LED flaş bulunacak ve kamera tertibi, Honor Magic 6 serisini andırıyor.

Arka taraftaki ikinci modül ise çeşitli bilgileri, örneğin bildirimleri gösterecek ikincil bir ekran olarak hizmet verecek. Aygıtın sağ tarafında bir ses denetim düğmesi bulunuyor ve bu tarafta muhtemelen bir parmak izi sensörü de entegre edilecek.

Huawei Pocket S2 beklenenden daha erken çıkacak!

Çinli bir sızıntıcı ve Teme’ye nazaran, LEM olarak kısaltılan kod ismine sahip Huawei Pocket S2’nin Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Nova 12 serisinin de S2 ile tıpkı vakitte tanıtılacağı düşünülüyor. Aygıtın ayın ikinci haftasında çıkabileceği söyleniyor.

Huawei Pocket S2‘nin özellikleri hakkında fazla bir şey bilinmiyor. Lakin, şirketin yakında çıkacak olan Kirin 8 serisi yonga setiyle donatılmış olabileceği söyleniyor.

Huawei, Çin için Nova 12 ve Nova 12 Pro akıllı telefonları üzerinde de çalışıyor. Standart modelin yakında çıkacak Kirin 830 çipi ile, Pro modelin ise Kirin 9000s SoC ile donatılması bekleniyor. Huawei Pocket S2 ve Nova 12 serisi muhtemelen birebir lansman etkinliğinde tanıtılacak.