Huawei, artık de araba bölümünü fethedecek! Yeni kuşak otonom park özelliğini tanıttı!

Huawei, artık de araba bölümünü fethedecek! Yeni kuşak otonom park özelliğini tanıttı!

Huawei’nin CEO’su Yu Chengdong, Luxeed S7‘nin son basın toplantısında şirketin otonom park özelliğini gururla tanıttı. Eşlik eden altı dakikalık görüntü, vale park etme ve tek tuşla çağırma olmak üzere iki değerli özelliği sergiledi.

Vale park etme fonksiyonu, şoförün araçtan inançla ayrılmasına imkan tanırken, araç belirlenen park yerine otonom olarak yol alıyor. Aracın otonom davranışları ortasında yolda ilerlemek, dönüş sinyallerini etkinleştirmek ve yavaşlamak ya da fren yapmak suretiyle yayalar ve öbür araçlara dinamik bir biçimde reaksiyon vermek yer alıyor.

Özellikle, otonom araç, uygun yol şartlarında saatte 20 km’ye kadar bir süratle hareket ediyor. Karmaşık hareketleri ustalıkla gerçekleştiren araç, çoklu virajlarda rahatlıkla ilerliyor. Dar kısımlarda, karşıdan gelen trafikle karşılaştığında, araç proaktif bir biçimde geri hareket yapabiliyor. Bu, sistemin sofistikasyon ve güvenlik düzeyini gözler önüne seriyor.

Huawei, artık de araba kesimini fethedecek! Yeni jenerasyon otonom park özelliğini tanıttı!

Belirlenen park yerine ulaştığında, araç park sürecini otonom olarak tamamlıyor. Vale park etme özelliği mantıklı zira yalnızca insan şoförlerin verimliliğine denk gelmekle kalmıyor, tıpkı vakitte onları aşıyor.

Ek olarak, tek tuşla geri çağırma özelliği, kullanıcılara taşınabilir telefon üzerinden kolay bir komutla araçlarını uzaktan çağırma imkanı tanıyor. Araç, sürüş fonksiyonunu etkinleştirerek ve çağıran kişinin bulunduğu yere otonom olarak yönelerek buna karşılık veriyor. Görüntüde gösterilen park alanı nitekim kolay bir yer değil. Sistemin dar alanlar dahil çeşitli yol şartlarında hareket yapma esnekliğini ve yeteneğini gösteriyor.